Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 01 Kasım 2013 | Alt Haberler, Geyve, Yaşam

Geyveliler Marmaray ile Ulusal Basında…..

geyveliler marmarayda 1Marmaray, ilk gününde yoğun yolcu talebiyle karşılaştı.

İstanbulda çalışan bir grup Geyveli vatandaşımızın Marmarayı test ettiği görüntüler Ulusal basına yansıdı.

Cihan haber ajansının “Merak Marmarayı Kilitledi” başlığı ile verdiği haberde Geyveli vatandaşlarımızın Marmarayı test edişi görülüyor..

İlk günkü testlerde Kazlıçeşme-Ayrılıkçeşme arası 15 dakika sürdü. Yerli yabancı binlerce yolcunun kullandığı Marmaray’da zaman zaman aksaklıklar da yaşandı.

Sabah saatlerinde elektrik kesintisi nedeniyle bir süre sefer yapılamadı. Beklenenin üzerinde yolcu gelince Üsküdar istasyonundaki iki giriş kapısı kapatıldı. Sirkeci istasyonu ise ilk gün çalışmadı. Yapılan anonslarda ise kaliteli hizmet için trenlerin bir süre Sirkeci’de durmayacağı belirtildi. Üsküdar istasyonunda inceleme yapan TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, vatandaşlarla tek tek ilgilenerek eksiklikleri tespit etti.

Merak ve beklenti içinde duraklara akın eden İstanbullular memnun olurken diğer yandan Boğaz’ın iki yakasını 4 dakikada geçmenin şaşkınlığını yaşadı. Öğle saatlerine doğru yaşanan yoğunluktan dolayı hatlar gecikmeli olarak yapıldı. Duraklardan sürekli, “Yoğunluktan dolayı seferlerimiz gecikmeli yaşanıyor.” anonsları yapıldı. Avrupa’dan Anadolu yönüne seferler 15.00 sularında 20 dakika gecikmeli olarak yapıldı. Bazı duraklardaki yönlendirme yetersizliğinden dolayı ise vatandaşlara yol göstermek güvenlik görevlilerine düştü.

Marmaray, 14 Kasım’a kadar ücretsiz kullanılacak. Üsküdar istasyonunda her gelen Marmaray treni alkışlarla karşılandı. Yenikapı’da ise arkeolojik kazıları anlatan sergi ilgi çekti. 40 binin üzerinde tarihî eser bulunan kazıların anlatıldığı sergiyi vatandaşlar ilgiyle inceledi.

TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, beklediklerinin üzerinde vatandaşın Marmaray’ı kullandığını söyledi. Karaman “Şu an büyük bir yoğunluk var. Ücretsiz olmasının da etkisinin olduğunu düşünüyoruz. Üst üste birkaç kez gidip gelenler oluyor. Biz ekip halinde buradayız. Herhangi bir aksaklık yaşanmaması için elimizden geleni yapıyoruz. Marmaray inşaatı başladıktan sonra en çok gurur duyduğumuz şey kimsenin burnu kanamadan bu aşamaya geldi. Bundan sonra da kimseye zarar gelsin istemiyoruz. Hakikaten çok yoğun. Kontrol altına alabilmek için Üsküdar’da iki girişi kapatmak zorunda kaldık. Daha da sıkışırsa belki de bazı kısıtlamalar getireceğiz. Şu anda tren sayısını artırmak mümkün değil. Sirkeci istasyonunda durdurmuyoruz. Yoğunluktan korkuyoruz.” dedi. 

İŞTE O HABER GÖRÜNTÜLERİ

333

 

3340 Kez Görüntülendi.
Etiketler: , ,
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle