Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 08 Ağustos 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Geyveliler Koku ve Dumandan Endişeli…

Geyveliler Koku ve Dumandan Endişeli…

Bu sabah Geyve’nin üstü kirli dumanla kaplıydı.

Bölgenin meyve ve sebze deposu olan Sakarya’nın Geyve ilçesi duman ve kokuyla boğuşuyor.Geyve’de fabrikaların olduğu bölgenin üstünde geceleri ve sabahları oluşan duman sonrası oluşan kötü koku Geyvelileri endişeye sevk ediyor.

D-650 karayolundan çekilen Geyve üstündeki dumanların olduğu fotoların Whatsup hattı üzerinden sitemize ulaştıran duyarlı vatandaş;

Geyve’de bu sabahki durum.

Sabahları ve geceleri koku ta evin içine giriyor.

Dumanı da tüm Geyve’nin üstünü kaplamış vaziyette.

İnsan sağlığına zararlı olmaması mümkün değil.

Astım, coah hastaları ve bebeklerimiz var..

Yetkililerimizi lütfen duyarlı olmaya davet ediyoruz, ifadelerini paylaştı.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

 

2431 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyveliler Koku ve Dumandan Endişeli… için 3 Yorum

  1. Geyveli Vatandaş dedi ki:

    Dumanların kaynağı belli birisi akgıda ile yanındaki aktül firması diğer kaynakta şenpiliç. Hava kararmaya başlar başlamaz bu fabrikalar dumanları bacalarından Geyve mizin nadide havasına salmaya başlıyorlar. Kanunen filtre takmaları gerekiyor ama buna ne kadar uyuluyor onu da Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü personeli denetim yaparak şeffaf bir şekilde vatandaşlarla paylaşmaları lazım. Denetim yapıp yapmadıkları meçhul.

  2. hasan dedi ki:

    Dumanların kaynağı şen piliç de değil, ak gıda da değil. geyve sanayi bölgesinden geliyor. resimlerde görülüyor zaten. ilçe’nin çevre müdürlüğü uyuyor resmen. bu rezalete ses çıkarmıyorlar.

  3. Kamil Sönmez dedi ki:

    35 yıldır geyvede yaşıyorum ve Tarım işiyle uğraşıyorum bu fabrikaların zehirli gazların dolayı artık yeni dikmiş olduğumuz fidanlar bile yetişmiyor eski ağaçlar kuruyor verim azaldı bunun sebebi tamam bu kurallara uymayan fabrikalarır yetkililere sesleniyoruz artık kendi çıkarlarınızi değil halkın çıkarlarını dusunsunler

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle