Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 27 Haziran 2011 | Geyve, Gündem, Manşet

GEYVELİLER İSTANBUL –AYDOS’TA BULUŞTU..

Geyveliler bundan sonraki yıllarda  geleneksel olmasını düşündükleri piknik  gününde İstanbul Aydos’da buluştular.

 

Geyveliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneğinin  tertip ettiği piknik şöleni  Kartal-Aydos Piknik Mesire yerinde yapıldı. Çok sayıda Geyve’linin aileleriyle  birlikte katıldığı piknik büyük bir neşe içinde geçti.

 

Dernek Başkanı Bülent Kaya ve Yönetim Kurulu Üyeleri; Birol Yıldırım, Fuat Erdem, Hüseyin Demir, Mustafa Çelik, Soner
Karakaya ve Şeref Elma konukları parkın kapısında karşıladı ve ilgilendi.

 

İstanbul Aydos Ormanı  Piknik Alanı’nda gerçekleştirilen şölene,

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Kartal Kaymakamı Nuh Mehmet Hamurcu, Geyve Emniyet Müdürü Şaban Doğan, İl Genel Meclisi AKP Geyve Meclis Üyesi Neşet Çakır, Geyve Belediyesi Meclis Üyesi Metin Atalay, Ak Parti Geyve İlçe Başkanı Muhittin Irmak, Geyve Muhtarlar Derneği Başkanı Sülayman Pınar, öğretmen-şair İbrahim Açılan Tüm Sakaryalılar Derneği Başkanı Mustafa Akbal, Tüm Sakaryalılar Derneği  Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Sarı , Geyve HEM Geyve Yöresi Halk Oyunları Yetişkinler Ekibi ve Müzisyenlerve Geyveliler Derneği yönetim kurulu ve üyelerinin yanı sıra bir çok Geyveli katıldı

 

İstanbul’ da yaşayan Geyveli hemşerilerimiz ile  İlçemizdende katılan katılımcıların buluşmasına sahne olan piknik birlikteliği
Geyveli hemşeri ve dostlarımızın birbirleri ile dostluğu ve kaynaşmalarına  sebep olurken yoğun geçen çalışma ve eğitim yılı sonunda üzerlerindeki stresi  atmalarına yardımcı oldu.
Konuklara, ‘Vural Yemek’ tarafından hazırlanan tavuk-pilav-ayran ikram edildi.
Dernek Başkanı Bülent Kaya kısa konuşmasında gelen konuklarına teşekkür etti.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya konuşmasında; özel günlerde bir arada olmaktan memnuniyet duyanlara ve davete katılanlara teşekkür ederek, Geyve’de düzenlenecek etkinliklerde buluşmaya çağırdı.

Geyve HEM müzisyenlerinin çaldığı yöre müzikleri ile davetliler coşarak oyunları ile adeta kurtlarını döktü. Geyve HEM Yöre Oyunları Ekibi, Geyve Yöresi Oyunlarından sergiledi ve bol alkış aldı. Uzun zamandır görüşmeyen arkadaşların ve dostların sohbetleri görülmeğe değerdi.
Piknik, birlikte çektirilen hatıra fotoğrafları ile sona erdi.

Doğup büyüdükleri yerlerin dışında yaşayan ve oraların özlemini duyanların bir araya gelerek kurdukları bu tür dernekler, kendilerinde böylesi medeni cesaret olmayanların hedef tahtası olmaktan kurtulamamıştır. Dernek başkanının doğduğu yer, görev alanların etnik yapıları ve katılımcıların ne kadar Geyveli oldukları değil, Geyve’liyim deyebilmenin yürekliliğini gösterebilmeleridir önemli olan.

Piknik ve Pilav Gününü düzenleyen güzel yürekli Geyveliyim deyebilmenin onurunu taşıyanlara selam olsun.

 

1490 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve’liler İstanbul-Aydos’ta Buluştu… için 3 Yorum

 1. es66 dedi ki:

  birlikten kuvvet doğar güzel bir olay
  saygılarımla

 2. aliaslan@hotmail.com dedi ki:

  hayır

 3. ertürkler piliç marketleri dedi ki:

  Böylesi manevi bir havayı oluşturan, birliktelik ve kardeşliği ön plana çıkaran, şu atmosfer’de bulunamamak biz geyveliler için bir kayıp. ilk önce özre bilaleneyn bu organizasyon’da emeği geçen Geyve’liler derneği bşk.sn Bülent KAYA’ya, değerli yönetim kurulu üyelerine, şirin Geyvemizi temsilen katılımcı STK.’larına değerli yönecilerine Kadirşinas GEYVE’li hemşehrilerime teşekkür eder bir sonraki organizasyona inşallah hep birlikte olmayı temennilerimle; SELAMLARIM. ERTÜRKLER PİLİÇ MARKETLERİ adına Yusuf ERTÜRK

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle