Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 07 Ocak 2017 | Alt Haberler, Dünya, Ekonomi, Geyve, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Videolar, Yaşam

YARDIM TIRLARI DUALARLA UĞURLANDI

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Geyve şubesi tarafından başlatılan “Halep’e Bir Çuval Un’da Sen Gönder” temalı yardım kampanyası çerçevesinde hazırlanan 2 yardım tır’ı Halep’e ulaştırılmak üzere dualarla yola çıktı.

Tüm Geyve’li kardeşlerimiz başta olmak üzere, Sakarya il ve ilçeleri, Halep’te yardıma muhtaç kardeşleri için üzerine düşen görevi layığıyla yerine getirdi ve getirmeye devam ediyor.Bu kapsamda Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından başlatılan “Halep’e Bir Çuval Un’da Sen Gönder” kampanyasına yoğun katılımın yaşandığı Geyve’de, Halepliler için hazırlanan yardım malzemelerini taşıyan 2 tır, yapılan dualarla Halep’e doğru yola çıktı.

Geyve Cumhuriyet meydanında Cuma Namazı sonrası yardım tırlarının uğurlanmasına Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Geyve Müftüsü Ali Erhun, Diyanet görevlileri ve çok sayıda Geyve’li vatandaş katıldı.

Geyvelilerin kardeş Suriyeliler için büyük ilgi gösterdiği kampanyada 3620 çuval un ile 500 e yakın battaniye toplandı. Bugün gönderilen 2 tır sonrası kalan 5,5 tır ile battaniyeler Salı günü Halep’e gönderilecek.

Kaymakam Memiş, Belediye Başkanı Kaya ve Müftü Erhun’un yardımlarından dolayı Geyvelilere şükranlarını sunduğu program Geyve Müftüsü Ali Erhun’un yaptığı dua sonrası yardım tır’larının gönderilmesiyle son buldu.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

2827 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle