Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 19 Aralık 2011 | Geyve, Gündem, Manşet, Yaşam

Adapazarı Merkezinde yaşayan Geyvelilerin kurduğu  ‘Geyveliler Dayanışma Kalkınma ve Yardımlaşma Derneği’ , Küpçüler Mahallesindeki Dernek Lokalinde aşure dağıttı.

Dernek Başkanı Ekrem Şimşirel şu açıklamayı yaptı: ‘ 3 yıldır faaliyet gösteren derneğimiz, geleneksel hale getirmeğe çalıştığımız aşure gününün 3. Gerçekleştirdi. Geçmişten gelen ve atalarımızdan öğrendiğimiz geleneklerimizi yaşatmanın ve gelecek kuşaklara aktarmanın keyfini yaşıyoruz. Düzenlediğimiz aşure gününe katılan yönetim kurulu üyelerimize, ve komşularımıza yardımları için teşekkür ederim. Bizleri onurlandıran Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk ve Başkan Yardımcısı Ali Akdeniz’e, AKP Erenler Teşkilatına, işleri nedeni ile katılamayan fakat telefon ile ulaşan Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya ve değerli büyüğümüz Ekrem Yüce’ye, teşekkür ederim.’

Alınan bilgilere göre; 1000 kişilik aşure hazırlandı.

Yönetim Kurulu Üyeleri; Şaban Aydın, Aptullah Türkdoğmuş, Fikri Avcı, İsmet Küçükçakır aşure gününde bir aksaklık olmaması için çok çaba harcadı.

 Namık Cihan. Geyvemedya.com

1636 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve’liler Derneği Aşure Dağıttı… için 1 yorum

  1. ADNAN DİNÇER dedi ki:

    İşte, birliğin, beraberliğin simgesi Geyveliler derneğinin düzenlediği aşure etkinliklerle dayanışmayı perçinlemişlerdir.Güzel insanlar bir araya gelmişler.İştirak eden,Erdinç Tuna Beye,Namık Cihana,Umurbey İlköğretim okulu müdürü M.Emin ŞİMŞİR BEYE TEŞEKKÜR EDERİM.Her güzel etkinliklerde hep yanlarındadır.Katılan bayanlarda bu etkinliklere katılarak varlıklarını hissettirmişler ve her başarılı erkeğin arkasında azimli,kararlı,inançlı bir kadının olduğunu vurgulamışlardır.Sizler tüm pasif dururumdaki kadınlara örneksiniz.Dayanışma derneği başkanınada ayrıca teşekkür ederim.Katılan ve katılamadığı için tüm insanlara ve Geyve belediye başkanı Murat KAYA’YA da ayrıca teşekkür ederiz.Türkiyenin neresinde olursa olsun tüm Geyvelilerin ilçesine sahip çıkmalarını bekliyoruz.Eğitime katkılarını bekliyoruz.Umurbey ilköğretim okulu ilkleri yaşayarak 3.A SINIFI ÖĞRENCİLERİMİZDEN Sinem KABAK,İsmail DİNÇER Türkiye birincisi olmuştur.Tüm Geyvelilerin bu başarıyı yakalamalarını istiyoruz.En derin saygılarımla.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle