Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 12 Temmuz 2017 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sür Manşet, Videolar, Yaşam

Geyveliler 15 Temmuz’u Unutmadı

Geyveliler 15 Temmuz’u Unutmadı

Geyve Kaymakamlığı, Geyve Belediyesi ve İlçe Müftülüğü vatandaşlarla iş birliği yaparak; 15 Temmuz Demokrasi Zaferimizi ve tüm şehitlerimizi anma etkinlikleri düzenledi.

Geyve Merkez Camisinde öğlen namazı öncesi; 15 Temmuz darbe teşebbüsünün milletçe engellenmesi ve milletin demokrasiye sahip çıkması şuurunun canlı tutulması amacıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ve himayeleriyle, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri çerçevesinde salalar okundu; başta belediye başkanı Murat Kaya olmak üzere kadın-erkek cemaat camide toplandı. Geyve müftü vekili Ahmet Yıldız, din görevlileri Alaattin Tan, Ahmet Çelik, Adem Al, Burhan Mutlu ve Murat Yurttadur Kuran-ı Kerim tilavet ettiler. İlahi ve kahramanlık kasideleri okuyarak cemaate duygusal anlar yaşattılar.

İlçe vaizi Hikmet Öztürk yaptığı konuşma ve duada özetle şunları söyledi: Allah’ım 15 Temmuz’da vatanımızı, milletimizi, dinimizi ve bayrağımızı korumak için gencecik bedenlerini siper eden aziz şehitlerimizi cennetinle şereflendir. Din-ü devlet, mülk-ü millet uğruna yaralanan gazilerimize acil şifalar ver. Allah’ım dinimizin, milletimizin bekasını sarsacak dahili ve harici her türlü bedhahlardan bizleri koru Yarabbim. Geyve belediyesi vatandaşlara pilav ve ayran ikram etti.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

2600 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle