Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 17 Eylül 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, üst Haberler, Yaşam

Geyveli Yazarın Tanıtım ve İmza Günü İsyanı…

Geyveli yazar Reyhan Çetin Karagöz, ilçede bir okulda son kitabının tanıtım ve imza günü için izin verilmemesine sosyal medyadan isyan etti.

Karagöz paylaşımında;

Çok sinirliyim. Hala ellerim ayaklarım titriyor, gözlerim yaşlı. Geyve’de bir okulun konferans salonunda kitap tanıtım ve imza günü yapmak için dilekçe verdim. On gün sonra bana telefonla bildirilen karar, kitabımın öğrencilere tanıtılamayacağı. Benim hedef kitlem öğrenciler değil halk dediğimde de bir devlet okulu bu tanıtım için uygun değil cevabı aldım.

Gerekçeli karar için önce Geyve’ye gidip dilekçe vermeli, on beş gün sonra da gidip ilgili kararı alıp cevabı öğrenmeliymişim. Alacağım elbet. İmza sahiplerini de gerekçelerini de açıklayacağım bir bir.

Şiddetle reddediyorum. İçinde porno, küfür, iftira, yalan barındırmayan; iyilik, güzellik, barış, sevgi diliyle yazılan, insanlara dair yaşanmışlıklar ve sorgulayan, düşündüren denemelerin yanında çocukluk anılarımla okuyucuyu Geyve’nin sokaklarında dolaştıran, şimdi hayatta olmayan pek çok insanın adını sayfalarında yaşatan kitabımı hiç kimse değersizleştiremez.

Esefle kınıyorum bu kararı verenleri.

Beni bu güne kadar Geyve’mizin değerisin buyrun gelin de tanışalım diye davet eden tek kişi oldu Geyve’de. O da eczacı sevgili Ali Kaya.

İstanbul’a iki adım diyebileceğimiz Geyve’yi düğün ve cenaze törenleri dışında sosyal yaşama uzak tutan, adını sadece ayva ile duyurmaya çalışan mülki amirlerine de toparlanıp bir araya gelemeyen öğretmenlerine de sitemim var. Ama insanlar gölgelerinden korkuyorsa deyip uzatmıyorum. Yazık çok yazık.” ifadelerini paylaştı.

Geyvemedya/Haber Merkezi

1544 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyveli Yazarın Tanıtım ve İmza Günü İsyanı… için 1 yorum

  1. hasan atik dedi ki:

    Geyve, Geyveli, Geyvenin yetiştirdiği değerleri, kişileri bilmeli, tanımalı. Gösterdiği tepkiyi haklı buluyorum. Ancak madem halka hitap edeceksiniz, Milli Eğitimle ne işiniz olabilir. Geyvede başka yerlerde var. Mülki idare ile irtibat kurar, izin alırsınız etkinliğinizi her yerde yaparsınız. Katılan katılır katılmayan katılmaz. Ancak Geyve kendi değerlerine sahip çıkmayı bilmeli, yolunu açmalı, destek olmalı;

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle