Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 11 Mayıs 2012 | Ekonomi, Köyler, Manşet

Şen piliç tavuk üreticilerine Broiler etlik piliç Üretiminde Erken Dönem sevk idare konularında eğitim amacıyla toplantı düzenlendi

Şen piliç Gıda San. AŞ nin Düzenlediği Ankara Üniversitesi Veterinerlik  Fakültesi Mikrobiyoloji ABD Başkanı Prof.Dr. Mehmet Akan’ın Sunumuyla Broiler üreticilerine Broiler etlik piliç Üretiminde Erken Dönem sevk idare Bio-Güvenlik Kümeslerde Havalandırma ve Kümes dezenfeksiyonu ve hijyeni konularında eğitim amacıyla toplantı düzenlendi.

Cuma günü Geyve Öğretmen evi Toplantı salonunda yapılan toplantıya yoğun katılım ve ilgi ile karşı oldu.Seminerin genel amacı sektörün lider firması olan Şen piliç’in broiler üretiminde de daha sağlıklı ve kaliteli beyaz et üretimi için üreticilerini bilinçlendirmek ve kazancını arttırmayı amaçlıyor.

Toplantı Şen piliç Gıda San. A.Ş Canlı üretim Müdürü Genel Müdür yardımcısı Ziraat Mühendisi Mehmet İğneci Veteriner Hekim Orhan Toprak Adnan Özgün Eski Tarım İl. Müdürü. Abdulrahman Çakar Ziraat Yük. Müh. İhsan Akan, Canlı üretim Müdür yardımcısı Veteriner Hekim İdris Demirel Yetkili saha Sorumlu veteriner Hekimleri Okan Tümerli ve Yasin Kahraman ‘ın katılımıyla üreticilerin soruları sorunları tartışılmış teknik konularda üretiçiler bilgilendirildi.

Şen piliç yetkilileri bugüne kadar yapmış olduğu ve bundan sonrada yapmaya devam edeceği bölgesel üretici toplantıları sürdüreceğini Bu eğitim toplantıları ile üreticiler bilgilendirilecek ve yüksek standartlarda üretim yapmayı hedeflediklerini Bu sayede Toplumsal Sorumluluğunu yerine getirmeye devamedeceklerini belirttiler.

Alaattin ONUR

2899 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle