Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 26 Temmuz 2018 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya, üst Haberler, Videolar, Yaşam

Geyveli Tatilcilerin Fırtına Kabusu

Kefken-Cebeci’yi fırtına vurdu

İlimize yakın olması nedeniyle bir çok Geyvelinin de tatil için tercih ettiği Kocaeli Kefken-Cebeci’de çıkan fırtına ve hortumlar sahil kısmındaki iş yerlerinde maddi hasara yol açtı.

Komşu il Kocaeli’nin Cebeci Mahallesi’nde geçtiğimiz gün sabah saatlerinde çıkan fırtına ve hortumlar bölgeye giden tatilcilerde ve yerel halkta paniğe neden oldu.

Fırtına nedeniyle herhangi bir yaralanma olayı yaşanmazken sahil kesiminde yer alan işletmelerde maddi hasarlar meydana geldi. Fırtına öğlen saatlerinde dindi. Dinen fırtınanın ardından şiddetli rüzgarın bıraktığı hasar gözler önüne serildi.

Fırtına esnasında sahilde çadırda bulunan Furkan Tüylü’de o anki yaşananları cep telefonu ile görüntüleyerek yaşananları anlattı.

Geceden yağmur yağacağını fark ettim ve çadırı 8 kazık ve 4 iple bağladım. Sabah uyandığımda çadır sallanıyordu ne olduğunu anlamadım. Çadırın kapısını açtığım anda gözlerim kulaklarım kum dolmaya başladı ve aşırı bi rüzgar vardı. Kafamı sola çevirdiğim anda kocaman bir hortum oluştuğunu gördüm. O an ne yapacağımı bilemedim bir yandan çadırı tutuyordum bir yandan da ne yapmam gerektiğini nasıl daha az zararla kurtulurum diye düşünüyordum. Çadırım rüzgarın o şiddetiyle kazıklardan sökülmüş ara ara havalanıyor. Baktım bitecek gibi değil ve çadırım dayanamayacak dışarı çıktım ve çadırı dışarıdan tutmaya çalıştım ve o an yağmur yağmaya başladı rüzgar da biraz sakinleşince en azından hareket edebilecek kadar çadırı siper bir yere çektim çok zor bir şekilde ve zar zor çadırımı eşyalarımı topladım. Rüzgar ve yağmur dendiğinde sahile tekrardan bir bakayım dedim ve 20 30 çadırdan 3 4 tanesi sağlam kaldığını gördüm. Sahil şeridindeki dükkanların halini görünce de çok ciddi bir şey atlattığımı anladım, dedi.

2773 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle