Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 27 Nisan 2012 | Geyve, Köyler, Manşet, Siyaset

Geyve İlçesi Muhtarlar Derneğinde önceki toplantıda takvime bağlanan,  aylık olağan değerlendirme toplantısı; AKP İlçe Başkanı Muhittin Irmak, İl Genel Meclisi Üyeleri Şükrü Çelik ile Neşet Çakır’ın ve köy muhtarlarının katılımları ile yapıldı.

Dernek Başkanı Süleyman Pınar kısa konuşmasında: ‘Toplantımıza katılan AKP İlçe Başkanımız Sayın Muhittin Irmak, İl Genel Meclisi Üyelerimiz Sayın Şükrü Çelik ile Sayın Neşet Çakır’a ve Muhtar arkardaşlarıma hoş geldiniz diyorum. Hey ayın son Perşembe günü yapmayı kararlaştırdığımız bu toplantıların bizlere olan yararlarının bilincindeyiz. İhtiyaçlarımız ile ilgili taleplerimizi dosya haline getirerek müracaatlarda bu dosyayı sunalım. SEDAŞ ile ilgili sıkıntılarımızı kapsayan dosyayı hazırladık ve ilgili bakanlığa ulaştırdık. Aldığımız duyumlara göre SEDAŞ yetkilileri köylerde lamba sökmeğe saat 4 – 5 gibi geliyormuş. Bu çok yanlış bir uygulama, köylüler sabaha karşı köylerine gelen yabancılara hoş davranmayabilirler ve hoş olmayan sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu konunun dikkate alınmasını ilgililerden istiyorum.’ Dedi.

AKP İlçeBaşkanı Muhittin Irmak konuşmasında özetle şunları söyledi: ‘SEDAŞ’a bu son uygulamaları ile ilgili para cezası geldi…SEDAŞ lamba sökme işini durdurdu…Her muhtarımız SEDAŞ ve başka konular ile ilgili sıkıntılarını dosya haline getirerek sunsun…Derdimiz üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil…SEDAŞ yatırımlarına Geyve İlçesinden başlayacak…Amacımız sizlere daha iyi hizmet vermektir…Katılımlarınız için çok teşekkür ederim.’

İl Genel Meclisi Üyesi Neşet Çakır kısa konuşmasında şunları söyledi: ‘İhtiyaçlarınız veya talepleriniz ile ilgili konuları dosya halinde hazırlayıp verirseniz, bizler de programlarımıza alırız. Böylece işlerde çabuklaşır ve kolaylaşır.’

Dereköy Muhtarı kısa konuşmasında: ‘Cami önlerinden sökülen lambaların hemen takılması gerekir, sabah namazına gidenler zor anlar yaşıyorlar. Yoğun geçen kış şartları nedeni ile arazi yollarımız bozuldu, yapılması gerekiyor.’ Dedi.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

1193 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle