Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 26 Nisan 2014 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, Yaşam

Geyveli Muhtarlar İlk Toplantılarını Yaptı…

geyve-muhtarlar-toplantısı-2014- (6)Geyveli Muhtarlar İlk Toplantılarını Yaptı…

Geyve İlçesinde son yerel seçim sonrası göreve gelen mahalle muhtarları, İlçe Muhtarlar Derneği Toplantı Salonunda ilk toplantılarını yaptı.

Alınan bilgilere göre; Mahalle Muhtarlarının sayısı 74 oldu, 29 mahalle muhtarı yenilendi. Halidiye Mahallesi Muhtarlığı Seçimi yeniden yapılacak, 153 seçmenin oy kullandığı muhtarlık seçiminde 155 seçmen oy kullanmış.

Geyve Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Pınar kısa konuşmasında; Yeni göreve seçilen muhtarlara hoş geldiniz dedi ve başarılar diledi. Muhtarlara, Silah Taşıma Ruhsatı almak için gerekli belgeler konusunda bilgiler verdi.

Toplantının başlamasından kısa bir süre sonra Belediye Başkanı Murat Kaya da toplantıya katıldı. Dernek Başkanı Pınar konuşmasına Başkan Kaya’ya hoş geldiniz ve hayırlı olsun dilekleri ile devam etti. Büyükşehir Toplantılarında;Ana Köy Yollarının asfaltlanmalarını, alt yapılarının yenilenmelerini, su şebekeleri konularının da dile getirilmesini istedi. İlçe Belediyesinden de; köy içi yollarının ve arazi yollarının bakımlarının yapılmasını, çöp sorunlarının çözümünde çabukluk, imar durumları ile bilgilerin açıklanmasını talep etti.

Belediye Başkanı Murat Kaya konuşmasında şunları söyledi: “Sözlerime, yeni göreve seçilen arkadaşlarıma eski muhtar arkadaşlarıma başarılar dileyerek başlamak istiyorum. Bildiğiniz gibi, Büyük Şehir Yasası ile köy muhtarlıkları mahalle muhtarlıklarına dönüştü. Sorunların çözümünde birlikte çalışacağız. Elbette uygulamanın yeni olmasından kaynaklanan bazı sıkıntılarımız var, onları en kısa sürede aşacağız. Sorunlarınızı doğrudan bana iletirseniz çözümünde çabukluk yaşarız elbette.”

 Namık Cihan. Geyvemedya.com

2581 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle