Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 04 Aralık 2015 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, üst Haberler

Muhtarlardan,”Federasyona Evet…”

geyveli-muhtarlar-fedarasyona-evet-dedi- (6)Geyve Muhtarlar Derneği Üyeleri toplantılarında, kurulacak olan Federasyona evet dediler.

Geyve Muhtarlar Derneği Üyesi Olan Muhtarlar, Dernek Lokalinde düzenlenen “Tek Maddelik Genel Kurul”da gündemi görüşmek üzere bir araya geldi.

Dernek Başkanı Süleyman Pınar kısa açıklamasında şunları söyledi: “Derneğimizin Tüzüğünde; Dernek bir federasyona üye olabilir veya bir federasyonun kurucu üyesi olabilir diyen bir 6. madde var. Bizlerde, Sakarya İlindeki 16 İlçenin Muhtarlar Derneği Başkanları bir araya gelerek, bir federasyon kurulmasına ve bu federasyonun kurucu üyeleri olunmasında görüş birliğine vardık. Tüzüğümüz gereği de sizlerden bu konuda yetki talebimiz var. Bu toplantımızın amacı budur. Gündemin tek maddesi bu konudur.Sakarya Muhtarlar Federasyonunu kurmak istiyoruz”

Başkan Pınar’ın kısa açıklamasından sonra, kongreyi yönetmek üzere divan oluşturuldu. Oy Birliği ile Divan; Osman Ünal (Umurbey Mahallesi Muhtarı), Erol Atalay( Güney Mahallesi Muhtarı), Şaban Okuş (GSPş. Mahallesi Muhtarı) oluştu.

Divan Başkanı Osman Ünal, gündemin tek maddesini bir kere daha açıkladı. Yapılan açık oylama sonunda, kongreye katılan muhtarların oy birliği ile yönetime, Federasyon Kurucu Üyesi olma ve Üye olma yetkisi verildi.

Toplantı sonunda kongreye katılanlara; pide-ayran ikramında bulunuldu.

Namık Cihan/Geyvemedya.com

geyveli-muhtarlar-fedarasyona-evet-dedi- (3)

2579 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle