Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 24 Ekim 2014 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Yaşam

İmamlara Aile İçi İletişim Konferansı

Geyve’de Konferansa katılan Tarihçi-Yazar Mustafa Turan; Anne ve baba çocuğu beraber büyütmelidir, Bir evde erkeğin yada kadının değil de Allah’ın dediği olursa her şey mükemmel olur dedi.

Geyve-muftulugu-mustafa turan-Aile ici-iletisim-mutlu aile-basarili-cocuk-konulu-konferans- (9)2014 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Geyve İlçe müftülüğünce Aile İçi İletişim ,Mutlu Aile ve Çocuk konulu konferans düzenlendi.

Tarihçi yazar Mustafa Turan’ın konuşmacı olarak katıldığı ve Aile içi İletişim, konulu konferansa Geyve Müftüsü Ali Erhun ile birlikte Geyve ilçesinde görev yapan imamlar , aileleri ve kalabalık vatandaş topluluğu katıldı.

Saygın Halı saha Tesislerinde düzenlenen  konferans Geyve’nin güzide sesli imamlarından Adem Al hocanın okuduğu Kur’anı Kerimle başladı.

Geyve Müftüsü Ali Erhun’un kısa açılış konuşmasından sonra  Tarihçi-Yazar Mustafa Turan; Müslümanlar camiye dikey olarak gelmeli, yatay olarak zaten gelecekler dedi. Yazar Turan, çocuklarımızın iyi yetişmesini herkes ister, ama çocuklar iyi eğitim almadıkları zaman istediğimiz gibi bir nesil yetişmez.Biz şu an tost yiyen ,test çözen bir nesil yetiştiriyoruz. Çocuklar telefonu ve bilgisayarıyla baş başa kalıyor. Böyle yetişen nesilden ne bekleyebiliriz? İhtiyarlar zaten camide, önemli olan gençleri camiye toplayabilmektir. Bir evde erkeğin yada kadının değil de Allah’ın dediği olursa her şey mükemmel olur. Anne ve baba çocuğu beraber büyütmelidir, dedi. Yazar Turan’ın Anne baba birbirini severse bu çocuk üstünde etkisini gösterir, dediği doyumsuz sohbeti sonunda  katılımcılara pilav ve ayran ikram edildi.

Fahrettin KESKİN-Geyvemedya.com

2341 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle