Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 11 Ekim 2013 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Videolar, Yaşam

Geyveli Gümüşalan Ailesinin Büyük Acısı

Sakarya_Cark_Deresi_Bogulma1Geyve’nin Güney köyünden olup Adapazarı’nda oturan Gümüşalan Ailesi Kurban Bayramı Öncesi evlatlarını kaybetmenin acısını yaşadı.

Geyve ilçesi Güney köyünden recep Gümüşalan’ın torunu, Adapazarında oturan İbrahimGümüşalan’ın oğlu Yunus Emre Erenler İlçesi Küpçüler Mahallesi Beşkavak mevkiinde, girdiği Sakarya Nehrinde boğularak hayatını kaybetti.

Edinilen bilgilere göre, adı açıklanmayan bir arkadaşıyla birlikte Beşkavak mevkiinde giden Yunus Emre Gümüşalan, burada üzerindeki giysileri çıkararak Sakarya Nehri’ne girdi.

Gümüşalan suda ilerlerken, arkadaşı ise soğuk olduğunu söyleyerek sudan çıktı. Biraz daha ilerleyen Gümüşalan ise bir anda suda kayboldu.

Serinlemek için girdiği Sakarya Nehri’nde kaybolan 16 yaşındaki Yunus Emre Gümüşalan’ın gencin cesedi 1,5 saat sonra balıkçı ağına takılmış olarak bulundu. 

Su seviyesinin düşük olması ve akıntının olmaması nedeniyle fazla sürüklenmediği ve balıkçı ağına takılan cesede Sakarya Sivil Savunma ekipleri ulaştı. Çocuklarının bulunması için çaresizce bekleyen acılı aile ise sinir krizleri geçirdi.

Haberi alır almaz olay yerine koşan Gümüşalan’ın yakınları ise sinir krizi geçirdi. Baygınlık geçiren gencin annesine ise olay yerinde 112 ekipleri tarafından müdahalede bulunuldu.

Sakarya’nın Erenler ilçesi Küpçüler Mahallesinde oturan Yunus Emre Gümüşalan’ın Yunus Çiloğlu Çok Programlı Lisesi birinci sınıf öğrencisi olduğu öğrenildi.

Genç Yunus Emre Gümüşalan, yapılan otopsinin ardından Karapürçek İlçesi Teketaban köyü merkez camisinde kılınan ikindi ve cenaze namazının arından Teketaban köyü aile mezarlığında toprağa verildi.

Cenazeye katılanlar acılı babaya taziyelerini sunarken, acılı baba yakınlarının yardımıyla ayakta durabildi. Özellikle oğlunun tabutu mezarlığa götürülürken acılı babanın kollarına giren yakınları yardımıyla güçlükle yürüyebildiği gözlendi.

Geyvemedya.com ailesi olarak ömrünün baharında aramızdan göçen gençYunus Emre’ye yüce Allah’tan rahmet, başta Gümüşalan ailesi olmaküzere dost ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.

GENÇ YUNUS EMRE SEVENLERİNİN OMUZLARINDA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI..

KAYNAK:medyadetay.com

5875 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle