Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 20 Ekim 2014 | Alt Haberler, Ekonomi, Fotoğraflar, Geyve, Köyler, Manşet, Yaşam

” BurTarım – 2014 ” Gezisi İlgi Gördü…

geyveli-ciftciler-2014-bursa-tarim-fuarinda- (14)Geyve İlçesi çiftçileri, ” BurTarım – 2014 ” Fuarını gezdi.

Geyve Ziraat Odası Başkanlığı tarafından düzenlenen ve desteklenen geziye 125 çiftçi katıldı. Geziye, Geyve HEM tarafından açılan kursu bitirerek “Çiftçi Belgesi” alan bayanlarda katıldı. Fuarı gezmek amacı ile kendi araçları ile gelenler de dikkatlerden kaçmadı.

” BurTarım – 2014″  TÜYAP – BURSA Fuar  Merkezinde, 14 – 18. Ekim.2014 tarihlerinde açılan ‘Bursa Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı’dır.

Düzenlenen geziye katılanlar ilk olarak, ” İş Kolunda Ülke Birincisi ” olan ” Yılmaz Traktör Tanıtım Standı”nı ziyaret etti. Konukları Şirket Yön. Kur. Bşk. Yrd. Aydın Yılmaz karşıladı ve konukları ile tek tek ilgilendi ve ikramlarda bulundu. Geziye katılanlar daha sonra “Eryiğit Traktör ” Standını da ziyaret ederek Yön. Kur. Bşk. Erkan Uysal’a başarılar diledi.

Geziye katılanlar daha sonra, TÜYAP Fuar merkezi Salonlarındaki firmaların tanıtım stantlarını gezerek bilgiler aldı. Her yıl farklı firmalar yeni ürünlerini görücüye çıkarmakta. Fuarda ziyaretçilerin ilgisi çeken yeni ürünlerden bir kaçı ise: Çelik tellerden oluşan döner kafesi ile yerdeki cevizleri toplamaya yarayan saplı ceviz toplama aracı. Fiyat yelpazesi ise, kapasitesine göre; 125 – 300 TL arasında. Diğer ürün; Rüzgar gücünden elektrik elde eden ‘TÜRK WAT Güneş ve Rüzgar Enerji Sistemleri’ ürünler küçük ölçekli işletmelerde de kullanılabilecek boyutlarda da düzenlenmiş. Küçük Boyutlu silaj araçları, minik sağma makineleri, sulama burusu serme araçları diğer ürünler.

Dikkati çeken diğer konu ise; geziye katılanların yaş ortalamasının yüksek olması. Bu tür gezilere katılanların yaş ortalamasının 30 lu yaşlardan olmasının daha verimli olacağı idi.

Havanın soğuk ve aralıklı yağışlı olması açık hava gezilerini etkiledi.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

3153 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle