Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 06 Mart 2018 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, Sağlık, Sakarya, üst Haberler

Geyve’li Buzdağı En Kaliteli Su Çıktı

SU RAPORU YAYINLANDI! GEYVE’Lİ BUZDAĞI EN KALİTELİ SU ÇIKTI!

Geyve Doğançay Mahallesinde üretimi yapılan Buzdağı Su Yine en kaliteli su seçildi.

Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi’ ilkini beş yıl önce hazırladığı su raporunu yineledi. 14. Üncü kez yayınlanan raporda en kaliteli su sıralamasında Geyve Doğançay’da üretimi yapılan Buzdağı Su ilk sırada yer aldı.

Gıda Hareketi’nden yapılan basın açıklamasında ‘Doğal Mineralli Kaynak Suyu’nda 82,73 puanla Buzdağı (Geyve) , ‘Doğal Kaynak Suyu’nda 62,80 puanla Fuska ( Sapanca), ‘İçme Suyu’nda ise 4,22 puanla Erpınar markası birinci sırada yer aldığı belirtildi.Buna göre Türkiye’de ambalajlı su satan firma sayısı 294 olarak açıklandı. Sağlık ve Gıda Güvenliği hareketinin verilerine göre, 172 su tesisinin içinde Geyve’de tesisi bulunan Buzdağı en kaliteli su olma özelliğini korudu.

Gıda Hareketi’nin uzun ve yorucu bir emekle, su, maden, kimya ve biyoloji dalında mütehassıs kimselerin birikimleri ile ulusal ve uluslararası kurumların su konusundaki standartlarının bir araya getirilmesi ile ortaya çıkan rapor, Türkiye’deki ambalajlı su markalarının verilerini bir bütün olarak ele alıyor.

 RAPOR 5 KISIMDAN OLUŞUYOR

Su Raporunda su markası, kaynağın bulunduğu şehir, suda asla olmaması gereken biyolojik, kimyasal, radyolojik değerler ile su da mutlaka olması beklenen mineral değerleri ve suyun PH’ını gösteren bölümlerden oluşuyor. Kırmızı renkli bölüm, su da asla olması istenmeyen tehlikeli maddelerin nispetlerini gösterirken, yeşil bölüm ise mineral ve PH değerlerini gösteriyor

BUZDAĞI SU

Su insanların en önemli ihtiyaç maddelerindendir. Bu kadar önemli bir ihtiyaç maddesi gelişi güzel bir şekilde temin edilemez. Güvenli, Emin ve Sağlıklı bir yerden alınmalı , gönül rahatlığı ile içilebilmelidir

Buzdağı Doğal Mineralli Su 1996 yılında alınan ruhsat ile üretime başlamış olup 2004 yılında yayınlanan “Doğal Mineralli Sular Hakkında Yönetmelik” ile de su sektöründe AB standartlarına uyum sürecini başlatmıştır. Geyve İlçe’si Doğançay Köyü’ndeki modern tesislerde en hijyen şartlarda dolum yapılarak titiz bir çalışmanın sonucunda tüketiciye ulaştırılmaktadır.

Buzdağı Doğal Mineralli Su tesislerinde el değmeden tamamen hijyenik bir ortamda gerçekleştirilen dolumdan tüketiciye ulaştırılma sürecine kadar geçen sürede de aynı titiz çalışma devam etmektedir. İnsan vücudunun ihtiyacı olan mineralleri içerisinde bulunduran tamamen doğal ve sağlıklı olan Buzdağı Doğal Mineralli Suları kullanan tüm tüketicilerin takdirini, beğenisini ve en önemlisi de güvenini kazanmıştır.

Yaşamımızın vazgeçilmezi Su’yu alırken dikkat edilmesi gereken hususlar;

1- Vucudumuza faydalı olmalı. (Doğal Mineralli olmalı.)

2- pH’ı 7 nin üzerinde olmalı.

3- Suyun kaynağı yerleşim alanlarından uzakta olmalı. Çünkü kimyasal ve evsel kirlenmeye maruz kalmamalı..

4- Ambalajı temiz olmalı.( Temiz damacana veya tek kullanımlık pet veya Cam ambalaj)

5- Su’yun içerisinde zararlı element olmamalı. arsenik , siyanür gibi..

SAĞLIKLA VE AFİYETLE İÇİNİZ

 

3862 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle