Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 10 Ekim 2014 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sakarya

Geyve’li Berna’nın Katiline 25 yıl Hapis Talebi

berna kurtuldu-davasi-yargilanmasi-sonucu- (1)Geyve Karaçam Mahallesinden Berna Kurtuldu’nun ölümüne sebep olan magandanın yargılanmasına başlanıyor.

Adapazarı ilçesinde tabancayla rastgele ateş açılması sonucu evinde başına isabet eden kurşunla kaldırıldığı hastanede ölen  Geyve Karaçam Mahallesinden 26 yaşındaki Berna Kurtuldu’nun cenazesi, Karaçam Mahallesinde  toprağa verilmişti..

Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde, site içerisinde rastgele ateş ederek evinin yatak odasında bulunan Berna Kurtuldu’nun(26) ölümüne neden olduğu iddiasıyla sanığın ‘olası kastla adam öldürme’ suçundan 25 yıla kadar hapsi istendi. Sanık hakkında hakaret, tehdit, kasten yaralama ve ruhsatsız silah bulundurmak suçlarından ise 15 yıl 4 aya kadar ayrıca hapis cezası talep edildi.

Korucuk Mahallesi İdealkent Sitesi’nde 16 Mayıs’ta site içinde tabancayla rastgele ateş açarak genç kızın ölümüne neden olan Ü.Y.’nin (40) yargılanmasına başlanıyor. Savcılık tarafından hazırlanan iddianameye göre olay şöyle gelişti: “Sanık Ü.Y., olay günü aracı ile siteye girmeye çalıştığı sırada kapıya çarptı. Güvenlik görevlileriyle tartışıp hakaret eden Ü.Y., ‘neden kapıyı kapalı tutuyorsunuz? Beni tanıyor musunuz? Ben kimim? Beni Kızdırmayın.’ diyerek bağırdı. Güvenlik görevlileri ise sitenin kapısını sitenin yönetim kurulu başkanının talimatıyla kapalı tuttuklarını söyledi. Bunun üzerine Ü.Y., bağırarak site yöneticisi A.Y’ye hakaret etti. Sanığın hakaretlerini duyan A.Y., güvenlik kulübesine geldi. Sanık Ü.Y., site yöneticisine hakaret etmeyi sürdürdü. Bu sırada kulübeye gelen iki kişi, Ü.Y.’yi alarak evine götürmek istedi. İki-üç dakika sonra Ü.Y., elinde tabancayla çevreye rastgele ateş açarak güvenlik kulübesine geldi. Bu sırada yönetici A.Y., sanığı etkisiz hale getirmek ve silahını almak için müdahale etti. Sanık, site yöneticisine kafayla vurdu. Yönetici, sanıkla bir süre yerde boğuştu. Bu sırada şüpheli elindeki silahı iki el ateşledi. Yönetici ve güvenlik görevlileri, boğuşma sonrası sanığın elindeki silahı aldı. Sanığın site içinde rastgele ateş ettiği sırada tabancasından çıkan kurşunlardan biri, 10. Blok birinci kattaki dairesinin yatak odasında bulunan Berna Kurtuldu’nun başına isabet etti. Genç kız kaldırıldığı hastanede öldü. Olay sonrası gözaltına alınan Ü.Y. tutuklandı.”

İddianameyi hazırlayan savcı, rastgele ateş açarak genç kızın ölümüne neden olan sanık hakkında ‘olası kastla adam öldürme’ suçundan 25 yıla kadar hapis istedi. Ayrıca sanık hakkında site yöneticisi ve güvenlik görevlilerine yönelik olarak hakaret, tehdit, kasten yaralama ve ruhsatsız silah bulundurmak suçlarından ise 15 yıl 4 aya kadar ayrıca hapis cezası talep edildi. İddianame, Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

Sanık,  hakim karşısına çıkacak.

3250 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle