Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 29 Kasım 2014 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Yaşam

GEYVELİ ASKER VE  AİLELERİNİN YEMİN HEYECANI

geyveli-94-4-tertip-askerlerin-yemin-torenleri- (15)Geyveli askerlerin yemin ettiği birliklerinde  yemin töreni sonrası asker ile asker aileleri arasında duygulu anlar yaşandı.

Kasım ayının başında 94/4 tertip olarak Geyve’den dualarla, halaylarla uğurlanan askerlerimizin bugün birliklerinde düzenlenen yemin töreni düzenlendi. Tören sonrası 3 haftalık aradan sonra buluşan asker ve yakınları arasından duygulu anlar yaşandı.

Geyve’den çok sayıda asker ailesi dün geceyi yollarda geçirerek bu sabah asker çoçuklarının bulunduğu Amasya, İzmir, Sivas, Elazığ, Burdur, Isparta, Karabük ve diğer bir çok ilde bulunan askeri birliklerdeki yemin törenlerine katıldı.Tüm illerde Sabah erken saatlerde yemin töreni için gelen asker yakınlarına bulundukları nizamiye girişinde  çay ikramı yapıldı.

Yaklaşık 3 haftalık temel askerlik eğitiminin ardından yemin eden 1994/4  tertip askerler,  kutsal bir görev olan vatan borcunu ödemek üzere geldikleri birliklerinde  gururlu, başı dik ve mutlu olarak ailelerinin karşılarına çıktılar.

Birliklerde yapılan konuşmaların ardından  yemin eden askerler aileleri ile buluşturuldu. Tören alanına hızla koşan asker yakınları duygulu anlar yaşadılar. Üç haftalık aradan sonra ilk defa kavuşan asker ve yakınları doyasıya hasret giderdi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

geyveli-94-4-tertip-askerlerin-yemin-torenleri- (1)

4020 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyveli Asker ve Asker Ailelerinin Yemin Töreni Heyecanı için 1 yorum

  1. FİKRİ AVCI dedi ki:

    BÜTÜN ASKER KARDEŞLERİMİZE HAYIRLI TESKERELER CENAB-I ALLAH NASİP ETSİN

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle