Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 31 Ekim 2015 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, üst Haberler, Yaşam

Geyve’den Suriye’ye Yardım ..

geyve-esme-koyunden-suriyeye-yardim-tiri- (1)Geyve ilçesinden “Suriye’ye Acil Un Aranıyor” kampanyası çerçevesinde ilk tırlar yapılan dualar sonrasında yola çıktı.

Geyve ilçesi,  İHH Başkanı Yunus Emre Yüzçeler ve EBED vakfı Başkanı Ahmet Taşçı ile birlikte düzenlenen ortak çalışmaya sessiz kalmayarak “Acil Un Aranıyor”  çağrısına kulak verdi.

Bu Kapsamda Geyve ilçesi Eşme Mahallesinden “Acil Un Aranıyor” kampanyası çerçevesinde ilk tırlar yola çıktı.

Yardım Tır’ının Suriye’ye gönderilmesi münasebetiyle Eşme Mahallesinde yapılan uğurlamaya Ak Parti Milletvekili adayı Şaban Dişli,  Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Ak Parti İlçe Başkanı Muhittin Irmak, İHH Başkanı Yunus Emre Yüzçeler, Eğitim Bir-sen Geyve Başkanı İbrahim Özkan, Eşme Muhtarı Hüseyin Topuz, EBED Vakfı Başkanı Ahmet Taşcı ve yöneticileri ile çok sayıda Eşmeli vatandaş katıldı.

Sakarya İHH Başkanı Sebahattin Aydın, Reyhanlı’da un bulamadıkları için 22 fırının üretim yapamadığını belirterek, o bölgede 100 bin ekmek üreten fırın haricinde üretim yapan yer kalmadığını söyledi.

Aydın, yaptığı açıklamada, çadır kentler ve Suriye’nin Türkiye’ye yakın bölgelerinde yaşayan insanların ekmek ihtiyacı için un kampanyası düzenlediklerini kaydetti. Un ihtiyacının ciddi boyutlara ulaştığını vurgulayan Aydın, günlük ihtiyacımız Reyhanlı’da ve Kilis de çok ciddi şekilde artmış durumda. Rusya’nın Halep ve yakın bölgeler de yapmış olduğu bombardıman sınır bölgelerimize yönelik olarak bir göç dalgası başlatmış durumda. İnsani kriz her geçen gün artıyor. Rusya’nın bu saldırılarına karşılık mazlum Suriye halkının yanında olmamız insani ve ahlaki sorumluluğumuzun bir gereği.

1 hafta içerisinde başlatmış olduğumuz kampanyamıza halkımız teveccüh gösterdi ve 1 tır Geyve 1 Tırda Karapürçek ilçemizden bu gün yola çıkarıyoruz. Önümüzdeki hafta hedefimiz 2 tır daha yola çıkarmak. Yardımsever davranışlarından dolayı hemşerilerimize Suriye halkı adına teşekkür ediyoruz.

Yardım etmek isteyen halkımız TR16 0020 6001 0901 7300 5800 02 Türkiye Finans Adapazarı Şubesinden destek olabilirler.

Yardım tırları Cuma Namazı sonrasında yapılan dualar eşliğinde uğurlandı.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

2383 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle