Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 06 Ekim 2014 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Yaşam

Geyveden Kurban Manzaraları

geyve-kurban-bayrami-manzaralari- (12)Geyve ‘de Kurban   bayramının  birinci günü kurban  kesim yerlerinde  kurban telaşesi ile geçti.

Vatandaşlar kurbanlarını toplu kurban yerlerinde kesimi tercih ettikleri görüldü. Ancak evlerinin ön mekanları müsait olanlar kendi bahçelerinde kesmeyi tercih ettikleri görüldü. Kazasız belasız geçen ilk günün ardından Kurban kesim yerlerinin her geçen gün daha da modernleştiği ve bu merkezlerin kurban kesmeye gelen müşterilerine her türlü hizmeti verdikleri gözlerden kaçmadı.

Sabah Kurban Bayram namazının ardından kesim için gelen kurban sahipleri verilen sıra numarasına göre kurbanlarını kestirmenin mutluluğu ve heyecanını yaşadılar. Kurban kesim yeri sahipleri ise kurdukları kesim kesim ekipleriyle vatandaşların memnuniyeti için ellerinden geleni yapmaya çalıştılar.

Kesim yerlerinde vatandaşlara pilav ayran ikramı yapıldı.

Kurban kesimi yapılan vatandaşlar kurbanlarını teslim aldıktan sonra , büyükbaş hayvanı olanlar  hisse dağıtım işini yaptılar. Evlerine geçen vatandaşlar Kurban’ın faziletlerini yerine getirdikten sonra kalan etleri de değerlendirme çalışmalarına başladı..

Geyvemedya/Haber Merkezi

geyveden-kurban-bayrami-görüntüleri-

 

3771 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle