Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 21 Ağustos 2015 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Manşet, Yaşam

Geyve’den Ayva’ya Tescil

“Geyve Belediyesi Belediyenin yeni logosunu ve de Geyve Ayvası markasını tescilledi. “

ust_geyveden-ayvaya-tescil_1

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya Geyve Ayvasının ilçe için bir sembol olduğunu, tarım ile anılan ilçe’de yetişen Ayva’nın lezzetinin birçok yerde yetişen ayva’dan çok daha iyi olduğunu belirterek, “Yakın zamanda Belediye logomuz da İlçemizin sembolü haline gelen Ayva’yı kullanarak bir değişikliğe gitmiştik. Logomuzun değişiminden sonra bu logoyu ve de Geyve Ayvası markasını Belediye adına tescil için marka patent enstitüsüne başvuruda bulunduk. Başvurumuz değerlendirildikten sonra logomuz ve de Geyve Ayvası markamız tescillendi. Coğrafi konum ve de marka tescili konusunun üzerinde ciddiyet ile durarak bu belgeleri aldık.” Dedi.

GEYVE AYVASI BİR MARKA OLDU

Başkan Murat Kaya aldıkları belge ile Geyve Ayvası’nın artık bir markaya dönüştüğü belirterek sözlerini “Bu tad ve lezzette ayvayı başka yerde yetiştirmek mümkün değil. Biz de bu meyveyi ve adını ölümsüzleştirerek bunu marka haline getirdik. Hayırlı olsun” şeklinde tamamladı.

2550 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

O Atık Bir Marka.. Geyve Ayvası Tescillendi.. için 1 yorum

  1. bound dedi ki:

    Harika haber. Geyvedeki Ayva bahceleri tavan yapar bu haberle simdi. Zaten bilen bilir son 3,4 senede ayva çiftçiye çok iyi para kazandırıdığı için Ayva bahçeleri trend oldu. Ama ayva bahçeleri inanılmaz şekilde çok ucuz hala primini yapmadı bence. Yine bilen bilir iyi bir bahçe 4,5 sendede kendini amorti edebliyor nerdeyse. Yani 5 sende verdiğiniz parayı geri alıp bahçe size kar kalıyor. Ayva şu anlarda aldığım bilgilere göre dalında iyi fiyattan rahatlıkla satılabiliyor. Bazi Buyuk firmalari anadoluda cesitli yerlerde arazi satın alıp yada kiralalyıp bildiginiz meyve isine girdiler. kendilerini dunyanin en guzel ayvasinin yetistigi yerde ayva bahcesi yatirimi yaparken gormek iyi olurdu. Aslinda böyle bisey beni hicte sasirtmaz

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle