Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 10 Kasım 2013 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve

Geyve’de Zeytin Hasatı Başladı! Çiftçi Mutlu


geyvede zeytin üretimi
Geyve’de yaklaşık bir hafta önce başlayan zeytin hasatı üreticilerinin yüzünü güldürüyor.

Topladıkları zeytinleri pazarda yada tüccarlara satan zeytin üreticileri bu seneki zeytin üretiminden olduça memnun. Bu seneki zeytin fiyatları ise zeytin üreticilerinin yüzlerini güldürüyor. Zeytinin kilosu cinsine göre toptan ve perakende  satışta 2.5 TL ile 4 TL arasında değişiyor.

Zeytin Yağı Üretimi’de Arttı

Zeytin hasatı ile beraber zeytin yağı üretimi de arttı. Geyve ilçesinde zeytin üreticisinin hasat ettiği zeytini yağa dönüştürmek için Irmak ve Tıngır zeytin yağı Fabrikası seytin üreticilerine hizmet veriyor.

Tıngır Zeytin yağı fabrikası sahibi Fikret Tıngır;bu sene ki zeytin yağı üretiminin çok iyi olduğunu belirterek , Zeytin üretiminde Dünya’da çok iyi bir konumdayız. Üretimlerimizi oldukça iyi yapıyoruz. Zeytin yağında da bu baraşarıyı hızla yakalamaya başladık. Zeytin yağı insan sağlığı içinde gerekli olan bir besin maddesi. Biz zeytin üretimi yapan çiftçi kardeşlerimizin emeklerinin karşılığını biraz daha iyi alabilmesi için elimizden geleni yapıyoruz.Fabrikamızda 700 Kg zeytini yaklaşık 18 Dk. içinde hazır kullanılabilir zeytin yağı haline getirip üreticilerimize teslim ediyoruz. dedi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

 

4153 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle