Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 12 Aralık 2016 | Alt Haberler, Ekonomi, Manşet, Sakarya, Sür Manşet, Teknoloji

Geyve’de Üç mahalleye daha birinci sınıf içmesuyu

Geyve’ye bağlı üç mahalleyi kapsayan içmesuyu projesinde çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini belirten SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Geyve’ye bağlı Köprübaşı, Bağlarbaşı ve Akıncı Mahalleleri için hazırladığımız içmesuyu projesinde kapsamında bölgeye yaklaşık 50 kilometre içmesuyu hattı inşa ediyoruz. Şuan da hattın 37 kilometrelik kısmını tamamlamış durumdayız” dedi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Rüstem Keleş, Geyve Köprübaşı, Bağlarbaşı ve Akıncı Mahalleleri İçmesuyu Projesi’nde çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini açıkladı. Rüstem Keleş, “Şehrimizin 16 ilçesinin tüm mahallelerine sağlıklı ve bol içmesuyu ulaştırmak için çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Geyve’ye bağlı Köprübaşı, Bağlarbaşı ve Akıncı Mahalleleri için hazırladığımız içmesuyu projesinde kapsamında bölgeye yaklaşık 50 kilometre içmesuyu hattı inşa ediyoruz. Şuanda Bağlarbaşı Mahallesi’nde devam eden çalışmalar kapsamında 37 kilometrelik hattı tamamladık” diye konuştu.

Toplam 50 kilometre hat

Geyve’de üç mahalleye 5 milyon liralık projeyle birinci sınıf içmesuyu ulaştıracaklarını belirten Rüstem Keleş, “Geyve ilçemizin Köprübaşı, Bağlarbaşı ve Akıncı Mahallelerimize yaklaşık 5 milyonluk yatırımla 50 kilometrelik içmesuyu hattı ve 3 içmesuyu deposu inşa ediyoruz. Ekiplerimiz Bağlarbaşı Mahallesi’nde çalışmalarını sürdürüyor. Şuan da hattın 37 kilometrelik kısmını tamamlamış durumdayız. İnşallah hızlı bir şekilde çalışmalarımızı nihayete erdirerek üç mahallemizi daha sağlam içmesuyu altyapısı ile buluşturmuş olacağız” ifadelerini kullandı.

Her noktaya birinci sınıf içmesuyu

Rüstem Keleş, “Üç mahallemiz için hayata geçirdiğimiz projenin maliyeti yaklaşık 5 milyon lira. Yeni Büyükşehir Yasası ile SASKİ’nin hizmet alanınıza dâhil olan bölgelerde içmesuyu anlamında sorun yaşanmaması adına planladığımız projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz. Geyve’nin yüksek kesimlerinde yer alan üç mahallemize Geyve Alifuatpaşa içmesuyu hattından terfi merkezleri vasıtasıyla içmesuyu ulaştıracağız. Projemizin tamamlanmasıyla Köprübaşı, Bağlarbaşı ve Akıncı Mahallerimize daha bol ve sağlık içmesuyu ulaştırmış olacağız. Bölgede yaşayan vatandaşlarımızın musluklarından birinci sınıf içmesuyu akacak. Hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Ali Ulvi DERYAOĞLU-Geyvemedya.com

1518 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle