Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 22 Nisan 2014 | Alt Haberler, Geyve, Manşet

Sivrisinek ve Larvalarla Mücadele Başladı..

geyve- belediyesi-sivrisinek-larva-mücadelesi-Geyve Belediyesi tarafından sivrisinek larvaları ile mücadele çalışmaları başlatıldı..

Geyve Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünce oluşturulan özel ekip nezaretinde gerçekleştirilen çalışmalarda sivrisinek larvalarının üreme yerleri ilaçlanıyor.

Geyve ilçe merkezi ile ilçe çevresinde ki 5 Km’lik bir alanda ilaçlama çalışmaları yürüttüklerini belirten Başkan Kaya; “Mart ayı itibari ile sivrisinek larva mücadele çalışmalarımızı başlattık.

Belirlediğimiz alanlarda bulunan bataklık, sazlık, dere, çay, kanal, su birikintileri ile kuyular başta olmak üzere erişebildiğimiz sivrisinek larvalarının üreme alanı olan tüm yerlerde ilaçlama çalışmaları yapıyoruz. Yaptığımız çalışma ile sivrisineklerin üremesine engel olmak amacındayız” dedi.

Başkan Kaya; ayrıca özel bahçelerinde su kuyusu, havuz ve su birikintisi olan vatandaşlarımız bizlere müracaat ettikleri takdirde bu alanlarda da ilaçlama yapabiliriz. Sivrisinek larvaları ile mücadele de kullandığımız ilaçların insan sağlığını tehdit eden herhangi bir olumsuz etkisi yoktur” dedi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya

geyve -belediyesi-sivrisinek-larva-mücadele-

1841 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle