Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 08 Nisan 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Videolar, Yaşam

Geyve’de Şehit Çoban Anıldı

Geyve Boğazında Şehit Çoban Anıldı.

Habervole Genel Yayın Yönetmeni Fehmi DUMAN Geyve Boğazında “Doğa Savaşçıları”  ile

Geyve Boğazı Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği  ‘nin 8.sini düzenledikleri Şehit Çoban’ı anma Proğramı Muhteşem di.Geyve boğazı’nda düşmana “Türklerin ışıklısı bu kadar ise,ışıksızı ne kadardır”deyip kaçırttıran “Çobanı Anma”yürüyüşü gerçekleştirildi.

Geyve Boğazı Tabiat Varlıklarını Koruma Derneğince düzenlenen geleneksel Şehit Çoban`ı anma etkinliğine Yenilenebilir Enerji Profesörü, Marmara Üniversitesi, İstanbul Başkan Yardımcısı, WBA Dünya Biyoenerji Birliği Başkan Yardımcısı, WWEA, Dünya Rüzgar Enerjisi Birliği Başkan Tardımcısı, EUROSOLAR, Avrupa Yenilenebilir Enerji Birliği Prof. Dr. Tanay Sıdkı UYAR , Liberal Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Tırpancı,Liberal Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı Haluk AVCI, Sakarya Medya Derneği Başkan Vekili Fehmi DUMAN, Sakarya Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi Bölüm Başkanlığı Öğretim Görevlisi Adem ARI, Sakarya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği Başkanı Şefik Akar ,Sakarya Motosiklet Klübü Başkanı Adem KOÇ, İnşaat Mühendisleri Odası Sakarya Şubesi başkanı Hüsnü Gürpınar, Lösemi ve Kanser Hastaları Sağlık Eğitim Derneği (Kanser-Der) Başkanı Nihal Akar ,Sakarya Ziraat Odası Eski Başkanı Yüksek Ziraat Mühendisi Hamdi Şenoğlu, Sakarya Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümünden Doç.Dr.Mahnaz GÜMRÜKÇÜOĞLU YİĞİT, Sakarya Vergi Dairesi eski Başkanı Recep ALP, Gazeteci Bahtiyar BODUR,ve çok sayıda doğa sever katıldı.

Geyve Boğazı Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği Başkanı Kamuran Tan “Geyve Boğazında düşmana “Türklerin ışıklısı bu kadar ise ışıksızı kim bilir ne kadardır” dedirtip kaçırtan şehit çobanı anma yürüyüşü gerçekleştiriyoruz.

Geyve Boğazında düşmana TÜRKLERİN ışıklısı bu kadar ise ışıksız ı kim bilir ne kadardır dedirtip kaçırtan şehit çobanı anma yürüyüşü etkinliği yapılıyor. Bir gece Geyve Boğazı Çoban Kale mevkiinde karargah kuran düşman birliğini fark edip,onları korkutmak amacıyla sürüsündeki keçilerin boynuzuna çıra bağlayıp yakarak Kocatepe sırtlarında dolaştırıp düşmanın ”TÜRKLERİN IŞIKLISI BU KADAR İSE IŞIKSIZ I KİM BİLİR NE KADARDIR” dedirterek kaçıran çobanı anma yürüyüşüne katılanlar çoban pilavı ve ıhlamur çayı içtiler .

Geyve Boğazı Tabiat Varlıklarını Koruma Derneğince düzenlenen geleneksel Şehit Çoban`ı anma etkinliğinin Sekizincisi yapıldı. Geyve Akıncı Mahallesinde doğa yürüyüşü ile başlayan Şehit Çobanı Anma Yürüyüşü sebzeli bulgur pilavı ve ıhlamur çayı ikramıyla son buldu.

Fehmi DUMAN-Sakarya54.net

 

1732 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle