Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 07 Haziran 2018 | Alt Haberler, Fotoğraflar, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Geyve’de Şehit Aileleri ve Gazilere İftar

Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna İftar Programı Düzenlendi

Geyve Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından ilçedeki şehit aileleri ve gazilerimiz onuruna Geyve Belediyesi Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk Sosyal Tesislerinde iftar programı düzenlendi.

İftar programına Kaymakamım İlyas Memiş, Belediye Başkanı Murat KAYA , Garnizon Komutanı Per. Yzb. Taner Çolak, daire amirleri, şehit aileleri, gazilerimiz ve aileleri katıldı. Programda Kaymakam İlyas Memiş, Belediye Başkanı Murat Kaya, Şehit Aileleri ve Gaziler adına Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün babası Asım Safitürk birer konuşma yaptı.

İftar öncesinde İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı konukların masalarını gezerek iyi dileklerini sundular.

Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün babası Asım Safitürk hoca yapmış olduğu konuşmada özetle: “İnsanın ana-babası, arkadaşları vefat ediyor. Zamanla bu acılar hafifliyor. Ama evlat acısı daha da artıyor. Devletimizin biz şehit ailelerine sahip çıkması, siz değerli dostlarımızın yanımızda olması gönlümüze bir parça ferahlık veriyor.”şeklinde konuştu.

Kaymakam İlyas Memiş konuşmasında; “Öncelikle davetimize iştirak ederek iftar programımıza katılmanızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor, sizleri saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Vatanın ve milletin selameti için canlarını feda eden şehitlerimiz ve kahraman gazilerimize her zaman minnet borçluyuz. Şu an ülkemizde huzur ve güven içerisinde yaşayabiliyorsak bunda şehitlerimizin ve gazilerimizin payı çok büyük. Devletimiz her zaman şehit ailelerimizin ve gazilerimizin yanındadır. İlçemizin tüm kurumları bundan sonra da şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin yanında olmaya devam edecektir. Böyle güzel bir tesise şehit meslektaşımızın adını verdiği için de Belediye Başkanımıza ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Kaymakam Memiş konuşmasını; şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmetle yâd edip, katılımları için şehit ailelerine ve gazilerimize tekrar teşekkür ederek tamamladı.

Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk Sosyal Tesislerimizde bugün en anlamlı ve en duygulu günlerinden birini yaşadıklarını ifade eden Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, İlçe Kaymakamımız Sayın İlyas Memiş ve değerli daire müdürlerimizle birlikte Kaymakamlığımızca ortaklaşa düzenlenen şehit yakınlarımız, gazilerimiz ve gazi yakınlarımızın katıldığı iftar programımızı her yıl olduğu gibi bu yılda gerçekleştirdik. Tesisimizin ismini verdiğimiz Geyveli hemşerimiz Şehit Kaymakamımız Muhammet Fatih Safitürk’ün çok kıymetli ailesini de iftar programımızda ağırladık. Programımıza katılan çok kıymetli ailelerimizin hepsine ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum, dedi.

İlçe Müftüsü Ali Erhun, iftar sonrasında dua yaptırdı.

Namık CİHAN-Geyvemedya.com

2211 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle