Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 28 Haziran 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Videolar, Yaşam

Geyve’de Saklı Cennet..Doğançay Şelalesi

Geyve’de Saklı Cennet..Doğançay Şelalesi

Geyve ilçesinde bozulmamış doğasıyla konuklarına görsel bir şölen sunan Doğançay Şelalesi Tv yapımcılarının da ilgisini çekmeye başladı.

Lezzetli ayvaları ve üzümleri ile ekranlarda ön plana çıkan Sakarya’nın Geyve ilçesi, şimdi de Doğançay Şelalesiyle gündem olmaya devam ediyor.Bu kapsamda Doğançay Şelalesi neredeyse her hafta habercileri konuk ediyor.

Tarihi ve doğal güzelliğe sahip Geyve ilçesinde bulunan  Doğançay Şelalesi, 13 Mayıs 2013 tarihinde Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından tabiat parkı ilan edilmiştir.Gizli kalmış cennetten bir köşe olan Doğançay Şelalesinin döküldüğü noktada küçük bir gölet bulunuyor. Şelaleye yakın sayılacak bir noktada aracınızı bıraktıktan sonra şelaleye patika yoldan ve dere yatağının içerisinden gidebiliyorsunuz.Şelale yolu, yürüyüş traking parkuru olarak da kullanılmaktadır. Görülecek yerler listesinde ilk sıralardadır. Bozulmamış doğasıyla görsel bir şölen sunmaktadır..

Doğançay Şelalesi Nerede ve Nasıl Gidilir?

Sakarya Şehir Merkezine yaklaşık 30 km uzaklıkta Geyve ilçesi kırsalında bulunan Doğançay Şelalesi’ne Adapazarı Bilecik yolunu kullanarak gidebilirsiniz. Bilecik yolu üzerinde Doğançay kavşağını kullanarak şelale yoluna dönün. Bu yola döndükten sonra Doğançay köyü içerisinden geçerek şelaleye doğru tırmanmaya başlayacaksınız. Doğançay köyünden sonra yaklaşık 10 km bir yol giderek şelalenin bulunduğu Doğançay Şelalesi Tabiat Anıtı Bölgesine ulaşabilirsiniz.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

2882 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle