Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 13 Eylül 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Teknoloji

Geyve’de ‘Önce Yaya’ Çizgi Çalışması 

Geyve’nin  bir çok bölgesindeki cadde ve ana yollarda Sakarya Büyükşehir Belediyesi ekiplerince  “Önce Yaya” yazılı çizgi çalışması yapıldı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi  ekipleri İÇİŞLERİ Bakanlığı’nın trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek için 81 ilde başlattığı ‘Önce Yaya’ projesini Geyve ilçesinde hayata geçirdi. Bu kapsamda Tepecikler Mahallesindeki ana arterlerde ‘Önce Yaya’ görseli çizildi.

İçişleri Bakanlığınca, 2019’un ‘yaya öncelikli trafik yılı’ ilan edilmesi nedeniyle Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, Geyve ilçe merkezinde araç, yaya ve öğrenci trafiğinin yoğun olduğu Tepecikler Mahallesi Konyalı Alibey Caddesi üzerinde yaya geçidi çizgilerini ve ‘Önce Yaya’ görsellerini çizdi. Çalışmalar tamamlandığında sürücülerin, yaya geçidine yaklaşırken güvenle yavaşlayabilmesi ve durabileceği uygun mesafe göz önüne alınarak uyarılması sağlanacak.

Tepecikler Mahallesi Muhtarı Süleyman Sarı çalışmalarla ilgili; “Geyve Devlet Hastanesi önü, Hüsamettin Avcı Petrol İstasyonu ve Geyve Belediye Akaryakıt İstasyonu ışıklarında ÖNCE YAYA geçit çalışmaları devam etmekte olup; Geyve Belediye Başkanı sayın Murat Kaya’ya, Büyükşehir Belediyesi Trafik İşleri Müdürü Celal Oğul’a ve emeği geçen herkese mahallem adına çok teşekkür ederim açıklamasında bulundu.

Öğrencilerin ve halkın güvenli geçişleri için, okul çevreleri başta olmak üzere, ilçenin ana arterlerinde yapılan yaya geçidi çizgi çalışmaları vatandaşlar tarafından beğenilirken, çalışmaların tamamlanması sonrası uyarılara uymayan sürücülere ceza yazılacağı bildirildi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

 

1653 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve’de ‘Önce Yaya’ Çizgi Çalışması  için 1 yorum

  1. Sayın yetkililer iyi işler takdir, kötü işler tenkit edilir. İyi çalışmalarınız için sizleri kutlarım lakin bir de şu kaldırımlara bir el atsanız. Geçen akşam çakıldan telekoma doğru yürüyüş yaparken daha doğrusu yapmaya çalışırken gördüm çirkinlikleri. Adım atacak doğru dürüst yer yok. Kaldırımlar ottan, çöpten, pislikten ve bahçelerden yola sarkan dallardan geçilmiyor. Çoğu zaman kaldırımdan değil de yoldan yürümek zorunda kaldım. Bir de bazı esnafların kaldırım işgali hoş değil. Saygılar…

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle