Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 29 Eylül 2015 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, üst Haberler

Okul Zili Çaldı…

geyve-2015-2016-egitim-ogretim-yili-acilisi- (1)Geyve İlçesinde, 2015 – 2016 Eğitim – Öğretim Yılı açılışı törenler ile kutlandı.

İlk tören; Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı önünde yapıldı. Öğretmen İbrahim İkis’in sunduğu program, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Canbal’ın Anıta Çelenk Sunması ile başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının törene katılanlar tarafından söylenmesi ile tören sona erdi.

İlkokul Öğrencilerinden oluşan mini heyetler, İlçe Kaymakamı, Belediye Başkanı ve Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti.

İlçe Kaymakamı İlyas Memiş’i, Kazımpaşa İlkokulu Müdürü Remzi Şengül başkanlığında ve 4. sınıf öğrencilerinden oluşan gurup ziyaret etti. Öğrenciler, göreve yeni atanan kaymakama “Hoş Geldiniz.” çiçeği sundu. Kaymakam, öğrenciler ile tek tek ilgilendi.

Diğer tören; Atatürk İlkokulu bahçesinde yapıldı. Törene; İlçe Kaymakamı İlyas Memiş, İlçe Milli Eğitim Müdürü M. Salih Canbal ve protokol üyeleri katıldı. Töreni, okulun Türkçe öğretmeni İbrahim Açılan sundu.

Program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının öğrenciler ve katılımcılar tarafından birlikte söylenmesi ile başladı. Okulun öğrencisi Halil İbrahim Boztaş “İlköğretim.” konulu bir konuşma yaptı.
Okul Müdürü Sevgi Koçak, açılış konuşmasını yaptı. Günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmayı; İlçe Milli Eğitim Müdürü M. Salih Canbal yaptı. İlçe Kaymakamı İlyas Memiş, Eğitim ve Öğretim Yılı açılış konuşmasını yaptı. Öğrenci Emine Berra Yıldırım Kaymakama hoş geldiniz çiçeği sundu. Okulun son sınıf öğrencileri, yeni gelen miniklere hoş geldiniz çiçeği verdi.

Okul öğrencileri; Şevval Gül Kazdal “İlköğretim Haftası”, Ebrar Özmen “İlköğretim” şiirini, Mehmet Semiz ve Pınar Eren “Özlü Sözler”, Beyza Duman “İlköğretim” şiirini, Emine Berra Yıldırım “İlköğretim.” şiirini, Beyza Duru Bağcaz “İlköğretim” şiirini, Elif Naz Katipoğlu “İlköğretim” şiirini sundu.

Kutlama programı, konuklara ikramlar ile sona erdi. Programın eğlenceli bölümleri, Ülkemizde yaşanılan üzüntülü olaylar nedeniyle iptal edildi.
Okula yeni başlayan öğrencilerin velileri, çocukları il birlikte sınıflara çıkarak onları bu heyecanlı günlerinde yalnız bırakmadı.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

geyvede-desr,zili-caldi-

3182 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve’de Okul Zili Çaldı için 1 yorum

  1. mete tuncay dedi ki:

    ilk orta ve lisede okuyan öğrenci sayımız 18 milyonmuş. yunanistan ın nüfusu kadar. hatta birçok avrupa ülkesinden fazla öğrenci var. bu iyimi. değil. neden mi? bu demekki 18 milyon işsiz var. 18 milyon üretmeden tüketiyor. bu ülke kalkınırmı? kalkınamaz. bize okluan değil üreten kişi gerek, bize okul değil fabrika, işletme, atelye gerek. üretmeyen ülke kalkınamaz. oku oku.. iş yok. neye okuduk? ilgililere, yetkililere duyurulur. okumakla adam olunmuyor

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle