Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 25 Kasım 2013 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet

Öğretmenler Günü Kutlandı

geyve öğretmenler günü kutlaması

Geyve İlçesinde 24 Kasım Öğretmenler günü  çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Öğretmenler günü kutlama etkinlikleri Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk koyma töreni ile başladı.

Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına Çelenk koyma törenine; Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Geyve Emniyet Müdürü Halil Bayar, MEM Beşir Nalbant, ME şube müdürleri Davut Karamehmetoğlu ile Mehmet Doğan, Sakarya  İlkadım Derneği adına başkan Hasan Kargün, okul müdürleri, öğretmen adayları, daire amirleri, siyasi parti başkanları, il genel meclis üyesi Osman Erköse, öğretmen, öğrenci  ve vatandaşlar iştirak etti. 

Geyve Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde yapılan program; Saygı Duruşu ve Müzik Öğretmeni Gizra Beste Eliküçük yönetiminde İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Programın sunuculuğunu, Kazımpaşa öğretmeni Tolga Aşkın Yılmaz ile Doğantepe YBO öğretmeni Meryem Betül Bayram yaptı.

Programa Geyve kaymakamı İdris Akbıyık, Geyve belediye başkanı Murat Kaya, Jand. Bölük Komutanı Yzb. Lütfü Varol, MEM Beşir Nalbant, ME şube müdürleri Davut Karamehmetoğlu ile Mehmet Doğan, okul müdürleri, çalışan ve emekli öğretmenler, daire amirleri iştirak etti.

Programda MEB Nabi Avcı’nın mesajı okundu.

Genç öğretmenler adına Gülşah Karakurt: “Öğrenciye öğretme modelini uygulamaya çalışıyoruz. Öğretmen çözüm bulmaya çalışmalıdır.” dedi.

Emekli öğretmenler adına Rahim Özbek: “Öğretmen, insanları eğiten yön veren kişidir. Emekli arkadaşlara sağlık ve mutluluk, göreve yeni başlayanlara başarılar dilerim. Öğretmen; Hazreti Ali’nin gözünde köle olacak kadar değerlidir. Padişah Yavuz Sultan Selim’in hocasının atının kaftanına sıçrattığı çamurla, “Bu kaftanı Benim cesedime kefen yapın” dediği kadar değerlidir. Öğretmenler Ata’mızın izinde yürüyen nesiller yetiştirmelidir. En çok sevilen öğretmen, en çok seven öğretmendir.”dedi.

İlçe MEM Beşir Nalbant: “Büyük Türkiye’nin gelişmesine emeği geçen emekli arkadaşlarım, genç meslektaşlarım sizin yolunuzda yürüyerek gençler yetiştirecektir.

Atatürk’ün dediği gibi milletleri kurtaranlar yalnız ve yalnız öğretmenlerdir. Geyve’de görevli öğretmen arkadaşlarımla vatanı milleti için çalışan dürüst öğrenciler yetiştirmeğe devam edeceğiz. Eğitim alanında okullara-öğrencilere her türlü desteği sağlayan Geyve Kaymakamı İdris Akbıyık’a da ayrıca teşekkür ederiz.”dedi.

Geyve Kaymakamı İdris Akbıyık: “Başöğretmen M.Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılan değerli öğretmenleri saygı ile anıyorum. Yeni nesil öğretmenlerin uygulamaya yönelik çalışmalar yapmalarını tavsiye ediyorum. Meslek hayatım boyunca öğretmenleri çok önemserim. Bizim tek amacımız Anadolu Fen liselerine öğrenci göndermek değil.

Dürüst iyi bir esnafta yetiştirmeliyiz. Çünkü iyi insan yetiştirirsek, o zaman vazifemizi tam yapmış oluruz. Öğretmen cephede savaşan bir komutandan farksızdır ”SAVAŞÇI” adlı romanın konusu siz öğretmenlerin yaşantısını tam yansıtıyor. Öğretmenlik gönül işidir, mum gibi erir ama çevreyi aydınlatır. Kuran’da; “Âlimin mürekkebi, Şehidin kanından efdaldir.” “Alimler, Peygamberlerin varisleridir”buyuruyor. Hiçbir kamu görevlisinin bulunmadığı bir köyde Bayrak dalgalanıyorsa, İstiklal Marşı okunuyorsa bilin ki orada bir öğretmen var.”dedi.

Göreve yeni başlayan 28 genç öğretmen; Gazipaşa Öğretmeni Abdülcabbar Uğurlu eşliğinde öğretmenlik yeminini yaptı.

Kaymakam İdris Akbıyık;  Emekli olan Rahim Özbek ve Osman Türer’e , hizmet şeref belge ve plaketlerini verdi.

Müzik öğretmeni Gizra Beste Eliküçük yönetiminde; öğretmenlerden meydana gelen koro ve solo türküler ile kutlama programı sona erdi.

Programı müteakiben davetlilere Karanfil ikram edildi.

Foto&Haber:M.Hamdullah ERGİN

Öğretmenler Günü Çelenk Koyma Töreni Yapıldı

 


 

Öğretmenler Günü Kutlandı

 

 
3245 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve’de 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı için 3 Yorum

  1. muttalip dedi ki:

    MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ VE TÜM YETKİLİLERE SESLENMEK İSTİYORUM! LÜTFEN ELİMİZDEN ZORLA ALINARAK GEYVE KÜTÜPHANESİ YAPILAN GEYVE ÖĞRETMEN LOKALİ YERİNE ÖĞRETMENLERE ACİL OLARAK YER BULUNMASINI İSTİYORUZ. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YENİ YAPILACAK HÜKÜMET KONAĞINDA ÖĞRETMENLERE KAPATILAN LOKAL İLE İLGİLİ YER VERİLECEĞİ SÖZÜNDE BULUNMUŞTU. İNŞALLAH 2014 YILINDA ÖĞRETMENLER LOKALE KAVUŞUR.

  2. muttalip dedi ki:

    BÖYLE KURU KURU KUTLAMAYA CAN KURBAN HİÇ BİR YETKİLİNİN AKLINA GELMEZ Mİ ACABA ÖĞRETMENLERİMİZE BİR İKRAMDA BULUNMAK YADA AKŞAM YEMEK VERİP EĞLENCE DÜZENLEMEK HERHALDE UNUTTULAR. ZATEN ÖĞRETMENLER SENEDE BİR KEZ 24 KASIM’DA HATIRLANIYOR . ÖNEMLİ DEĞİL.

  3. muttalip dedi ki:

    ATATÜRK DİYOR Kİ: Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.”

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle