Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 09 Kasım 2018 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet

Geyve’de Öğrenci Servislerine Sıkı Denetim

Sakarya’nın Geyve ilçesinde taşımalı eğitimde kullanılan araçlar denetlendi. Yapılan denetimlerde servis araçlarında ilk yardım çantası, emniyet kemeri, dur lambası yangını tüpü okul servisi yazıları gibi materyaller kontrol edildi.

Geyve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından taşımalı eğitimde kullanılan öğrenci servisleri denetlendi. Özellikle köylerden ilçe merkezine gelen servisleri de sıkı takibe alan trafik ekipleri, öğrencilerin güvenli okula gidiş-gelişleri için denetim yapıyor. İnciksuyu mahallesi Dörtyol camiinin olduğu bölgede denetleme yapan ilçe emniyet müdürlüğü ekiplerine İlçe Milli Eğitim yetkilileri de katıldı.

Yapılan denetimlerde servis araçlarında ilk yardım çantası, emniyet kemeri, dur lambası yangını tüpü öğrenci haricinde yolcu, alıp almadıklarını , okul servis aracı bakım ve onarım takip formu, Trafik ekipleri ayrıca şoförlerin psiko teknik ve gerekli belgeleri ,okul servisi yazıları, okul servis araçları özel izin belgesi, servis araçlarının lastiklerinin uygun olup olmadığı gibi kriterler ile Karayolları Trafik Yönetmeliği ve Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliğinde belirtilen hususlar titizlikle kontrol edildi.

Özellikle öğrencinin güvenliği için belli başlı kriterleri okul servislerinin sağlaması gerektiğini ifade eden Geyve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ,  denetimlerin eğitim ve öğretim dönemi boyunca artarak devam edeceğini söylediler.

Erdinç TUNA-geyvemedya.com

1183 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve’de Öğrenci Servislerine Sıkı Denetim için 1 yorum

  1. esnaf dedi ki:

    alkışşşşalkışşşşşş!!!! boncuğa şak şak….. öğrenci servisleri değil. köy koop lar mercek altında!!

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle