Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 14 Haziran 2018 | Alt Haberler, Ekonomi, Fotoğraflar, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Nehir’de Gondollar Yüzecek..

Sakarya Nehri’nde gondollar yüzecek

Tesisin ihalesi yapıldı

Geyve’de son dönemde yapılan alt ve üst yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından sosyal donatı projeleri bir bir yükselmeye başladı.

Sosyal Donatılar Yükseliyor

En son açılan ve vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşan Geyve Seyir Terası ve yapımı tamamlanmak üzere olan Geyve Belediye Parkı ile Geyve Yöresel Ürünler Üretim merkezinin ardından bölgeye hitap edecek ve tamamen Geyve Belediyesinin kendi imkanlarıyla yapılacak olan Sakarya Nehri Sosyal Dinlenme tesisleri projesinin ihalesi gerçekleştirildi.Sakarya Nehri Sosyal tesisleri projesi tanıtılmasından itibaren ilçede günün en çok konuşulan gündem konusu oldu.

5 Firma Katıldı.

Geyve Belediyesi; Marmara Bölgesi’ne hitap edecek bir sosyal tesisi daha hayata geçirmek için ilk adımı attı. Geyve Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleşen ihaleye 5 firma teklif verdi. 
. İhaleye;
– Saltıkoğulları Müt. San. ve Tic. LTD.ŞTİ.
– Serkan Kıyatsıl GÖK-SER İnşaat
– SEMİH UÇAR
– Kaya Yapı Mimarlık SÜLEYMAN CAN KAYA – ÖMER İNŞAAT ÖMER SELÇUK MUTLU İş ORT
– İNKO İNŞ. SAN VE TİC. LTD. ŞTİ.
firmaları girdi.

Nehirde gondollar yüzecek…

Geyve’nin yıllarca önünden akıp gittiği Sakarya Nehri nihayet değerlendirilmeye başlanacak.Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’nın bizzat kendisinin ilgilendiği Sakarya Nehri Sosyal Tesisler projesin de görsel zenginliğin yanı sıra Nehirde gondolların dolaşacak olması dikkat çekiyor.İlçede İnsanların büyük dikkatini çeken Sakarya nehri Sosyal tesislerinin şimdiden bitirilmesi için gün sayılıyor.

Tamamı belediyenin imkanlarıyla yapılacak sosyal tesis, nehir ile vatandaşın buluşmasını sağlayacak. Tarihi Alifuatpaşa Köprüsü’nün sınır olduğu projenin içerisinde; Cafe&Restoran, sosyal donatı alanları, çocuk oyun ve eğlence alanları, yürüyüş yolları olacak. Marmara Bölgesi’ne hitap etmesi planlanan tesiste Sakarya Nehrine uzanan iskeleler yapılarak, gondol gezileri de yapılabilecek.

Vatandaş Sakarya nehrine Dokunacak

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya vatandaşın nehre dokunmasına olanak sağlayacak projenin ihalesinin yapıldığını belirterek “Nehirde gondol keyfi milletimize hayırlı olsun” dedi. Başkan Kaya “ Tamamen kendi imkanlarımız ile hayata geçireceğimiz projemizin ihalesini yaptık. Bölgemizin değerine değer katacak sosyal tesisimiz sadece Geyve’ye veya Sakarya’ya değil Marmara Bölgesi’ne hitap edecek şekilde tasarlandı. İhalesi yapılan tesisimizin kısa sürede temelini atmayı planlıyoruz. Durmak yok, hizmete, üretmeye devam” dedi

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

6575 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle