Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 19 Ekim 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Yaşam

Geyve’de Muhtarlar Günü Kutlandı…

Muhtarlar Günü Kutlandı…

Geyve İlçesinde ” 19 Ekim Muhtarlar Günü” törenlerle kutlandı.

Cumhuriyet Meydanında ki Atatürk Anıtına Çelenk Sunma Törenine; Geyve Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Şenel, İlçe Protokol Üyeleri ve Muhtarlar katıldı. Programı Semiha Kaşak ( Ahmet Yesevi İlkokulu Öğretmeni) yönetti.

Program, Dernek Başkanı Şenel’ in Anıta Çelenk sunması ile başladı, Saygı Duruşu sonrasında İstiklal Marşı birlikte söylendi.

Geyve Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Şenel günün anlam ve önemi üzerine bir konuşma yaptı. Konuşmasında özetle; “Bu özel günümüzde bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederim. II. Mahmut döneminde 19 Ekim 1829 tarihinde Muhtarlık Teşkilatı kurulmuştur. Bu tarih baz alınarak devlet büyüklerimiz 19 Ekim gününü Muhtarlar Günü olarak ilan etmiştir…” Dedi

Çelenk Sunma programına katılanlar, Muhtarlar Derneğine geçerek konuklarını ağırladı. İlçe Kaymakamı İlyas Memiş ve Belediye Başkanı Murat Kaya Muhtarlar Derneğini ziyaret ederek Muhtarlar Günlerini kutladı. Dernek Başkanı Abdullah Şenel İlçe Kaymakamı İlyas Memiş’ e destekleri için teşekkür ederek çiçek sundu. Kaymakam Memiş ve Başkan Kaya muhtarlara hitap ederek verdikleri hizmetler için kendilerine teşekkür ettiler. Konuklara ikramlarda bulunuldu.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

960 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle