Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 30 Haziran 2018 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

Geyve’de Motosiklet Operasyonu

Geyve’de Motosiklet Operasyonu

Sakarya’nın Geyve ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri geçtiğimiz aylarda yapılan ve vatandaşın büyük takdirini kazanan motosiklet operasyonlarına devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta içerisinde İnciksuyu camii bölgesinde meydana gelen ve 16 yaşındaki genç motosiklet sürücüsünün yoğun bakımda hayata tutunma mücadelesi verdiği bugünlerde Geyve’de kanuna aykırılık taşıyan tüm motosikletler toplanmaya başladı.

Vatandaş’tan Şikayet

Geyve’de plakasız ve ruhsatsız motosikletler trafik ekiplerince yapılan kontrol ve vatandaşların ihbar şikayetleriyle geçtiğimiz aylarda toplanmaya başlamıştı.Ehliyetsiz sürücülerin kullandıkları çalıntı, plakasız ve ruhsatsız motosikletler, halkın güvenliğini tehdit ediyor. Patlak eksoz ve aşırı hızla Geyve sokaklarında tur atan motosikletliler vatandaşları çileden çıkarıyordu.

Sıkı Denetim

Geyve’de yaz aylarının gelmesiyle birlikte motosiklet kullanımı artarken, trafik polislerinin denetimleri de aralıksız sürüyor.Bu kapsamda Emniyet yetkilileri ilçe merkezinde, motosiklet kazalarını en az seviyeye indirebilmek için plakasız, ehliyetsiz, kasksız ve gürültü kirliliği oluşturan motosikletler üzerinde uygulama yaptı.Uygulama kapsamında Geyve ilçe merkezinde denetim yapan trafik polisleri, plakasız motosikletleri durdurarak ruhsat ve ehliyet sorgulamaları yaptı. Evrakları eksik olan motor sürücülerinin haklarında işlem yapılarak motosikletlere el konuldu.

Denetimler Sürecek

İlçe Trafik Amirliği yetkilileri uyarılara rağmen kasksız, ehliyetsiz ve plakasız motosiklet kullanan sürücülerin arttığını, bu sebeple denetimlerin aralıksız süreceğini kaydettiler. Havaların ısınması ile Geyve’nin vazgeçilmez ulaşım aracı olan motosikletlerin kullanımının artması ve özellikle gençlerin bilinçsiz sürat yapması, sokaktaki diğer vatandaşları tedirgin etmekte olduğunu ifade eden yetkililer, Halkın güvenliği amacı ile plakasız, ehliyetsiz motosiklet kullanımını bitirmek için uygulamalara hız verdik. Taviz vermeden uygulanacak olan bu uygulamayı vatandaşın ciddiye alması, ceplerinin ve canlarının yanmaması açısından önem arz etmekte olduğunu belirttiler.

Vatandaş’tan Teşekkür

Geyve’de vatandaşları çileden çıkaran ve şikayetler üzerine halkın güvenliği amacıyla başlayan motosiklet operasyonuna  halktan destek geldi. Trafik kurallarına uymayan motosikletler trafikten men edilirken, ehliyetsiz sürücülere de işlem yapılıyor.Vatandaşlar yapılan uygulamadan son derece memnun olup emniyet personeline teşekkür ederken, aynı uygulamanın ortamı rahatsız eden otomobiller için de yapılmasını istediler.

El konulan motosikletler, çekici yardımıyla yediemin otoparkına çekildi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

5528 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve’de Motosiklet Operasyonu için 1 yorum

  1. mustafa akın dedi ki:

    teşekkürler fakat buuygulamalarıdevamlı yapılmasını istiyorum lütfen sadece birilerin canı yanınca değil canlar umutlar sönmesin devamlı uygulama yapılsın göz açtırılmasın

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle