Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Şubat 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya, Siyaset, üst Haberler

Geyve’de MHP Bırakılan Kontenjan?

Listeler hazır

Cumhur İttifakı’nda AK Parti’ye bırakılan 15 ilçe belediye meclisine MHP’den kaç ismin gireceği belli oldu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan’ın da katıldığı ve zaman zaman sinirlerin gerildiği toplantıda Geyve’de MHP’ye 4 belediye meclis üyesi kontenjanı bırakıldı.

Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin oluşturduğu Cumhur ittifakı meclis üyeliklerinde de ortak liste çıkarma kararı bütün hesapları alt üst etti. 2014 Yerel Seçimleri’nde MHP’nin belediye meclisinde ki temsil oranı baz alınınca sinirler gerildi. AK Parti İl Teşkilatı’nda dün akşam yapılan toplantıda zaman zaman sinirlerin gerilmesine neden olan toplantı Genel Merkez’den gelen karar doğrultusunda uygulanacak. Cumhur İttifakı’nda MHP’ye bırakılan Taraklı için özel bir çalışma yapılıyor.

LİSTELER SİL BAŞTAN

AK Parti listelerinde MHP’ye bırakılan yerler belli oldu. Yarın YSK’ya teslim edilecek listeler Ankara’ya gönderildi. Son kararı Ankara verecek.

MHP’ye ilçelerde bırakılan kontenjanlar şöyle;

Adapazarı; 11
Arifiye; 1
Akyazı; 4
Erenler; 6
Ferizli; 5
Geyve; 4
Hendek; 9
Söğütlü; 4
Karapürçek; YOK
Kocaali; 3
Karasu; 6
Kaynarca; 4
Sapanca; 4
Pamukova; 1
Serdivan; 9

Cumhur İttifakı kapsamında MHP’nin adayına bırakılan Taraklı’da AK Parti 5 meclis üyeliği istiyor. AK Parti’nin 1-3-5-7-8’nci sıraları istediği Taraklı’da 10 meclis üyesi bulunuyor. AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, Taraklı özelinde bir çalışma yapıldığını belirterek “15 ilçede genel merkezin aldığı karar uygulanacak” dedi.

Meclis üyelerinin listelerde ki sıralaması da 2014 seçimlerinde ki seçilme sırasına göre belirlenecek. Fermuar sistemi denilen sıralı sistemin uygulanmayacağı, bir önceki seçimde ilçelerde ki oy oranı ve meclis üyelerinin seçilme sırasına riayet edileceği öğrenildi.

 

1714 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle