Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 12 Mart 2015 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, Yaşam

MEHMET AKİF’E YAKIŞIR TÖREN

GEYVE-MEHMET AKİF-ANMA -TORENİ-1Geyve’de Mehmet Akif’in Şanına Yakışır Bir Tören Yapıldı.

Geyve Kaymakamlığı, İstiklal Marşımızın kabulünün 94.yıl dönümünde Mehmet Akif Ersoy’u şanına yakışır bir törenle andı.

Geyve METEM’in düzenlediği Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşımızın kabulü programını; Geyve Kaymakamı İdris Akbıyık,  MEM Mehmet Salih Canbal, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenciler coşkuyla izledi. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başladı.

Programı METEM öğretmenlerinden Çağla Erdoğan ve Seda Akbulut sundu. Okulun Tarih öğretmeni Celal Demirer, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

Kübra Nur Uysal, Gamze Çoban, Şeyma Karasu Mehmet Akif Ersoy’dan şiirler okudu. Öğrencilerden oluşan oratoryo canlandırma yaparken, Nursena Savaş İstiklal Marşı’nı okurken duygusal anlar yaşandı.

Program  öğrencilerin hep beraber söylediği: “Bu topraklar üzerinde ay-yıldızlı bayrağımız dalgalandıkça, İstiklal Marşı söylendikçe; Mehmet Akif Ersoy asla unutulmayacaktır.” sözüyle sona erdi.

Geyve Kaymakamı İdris Akbıyık; okul müdürü Tekin Bayer ve programı hazırlayan- sunan öğretmen ile öğrencilere teşekkür etti.

Mehmet AYDOĞAN

 

 

1218 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle