Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 13 Mart 2016 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, üst Haberler

EBA TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

geyve-EBA -TANITIM -TOPLANTISI -YAPILDI- (7)Geyve‘de ki öğretmen ve öğrencilere EBA Tanıtım toplantısı yapıldı.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Eğitim Yayınları ve İçerik Yönetimi Daire Başkanlığı bünyesinde görev yapan içerik uzmanı Yücel ÇETİN Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün yürüttüğü EBA Tanıtım Projesi kapsamında Geyve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde görev yapan toplam 600 öğretmenle bir araya geldiler.

Geyve Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda 2 oturum olarak gerçekleştirilen toplantılara Geyve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Tahir TAŞ, Fatih Projesi İlçe Koordinatörü Gökhan KILIÇ ve Okul BTR öğretmenleri, Okul Müdürleri ve Öğretmenler katıldılar.

Geyve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Tahir TAŞ; “EBA Bilgilendirme Toplantıları tüm ilde senkronize olarak başlamış durumda. Konuşmacımıza ve katılımlarınızdan dolayı sizlere teşekkür ederim. Faydalı olacağını umuyorum” dedikten sonra ayrıldı.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü İçerik Geliştirme Uzmanı Yücel ÇETİN; Bakanlığımızın uygulanmakta olduğu Fatih Projesinin en önemli bileşenlerinden biri olan EBA (Eğitim Bilişim Ağı) ‘nın öğretmenlerimiz tarafından verimli kullanılmasını sağlamak amacıyla düzenlenen toplantıya hoş geldiniz. Bütün eğitim sistemimizi derinden etkileyen, dünyanın en büyük eğitim içeriği sağlayan portallerinden biri olan EBA, Millî Eğitim Bakanlığımızca hazırlanarak biz eğitimcilerin ve öğrencilerin kullanımına sunulmuştur.EBA‘ da; ders içerisinde, öğretmen ve öğrencilerin ek kaynağa gerek kalmadan kullanabileceği konu anlatımları, tarama testleri, deneme sınavları hatta ödev sistemleri bulunmaktadır. Bunların dışında yine öğretmen ve öğrencilere disk alanları, sanal sınıflar gibi sayısız birçok imkân sunulmaktadır.” diyerek Fatih Projesi bileşeni olan EBA’nın önemine değindi.”

1617 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle