Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 26 Temmuz 2017 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Teknoloji, üst Haberler

Geyve’de Karaçay Deresine Neşter Vuruldu

Geyve’de sel felaketinin yaşandığı ve kanayan yarası olan Karaçay Deresine neşter vuruldu. Karaçay Deresi , Sakarya Nehrine döküldüğü yerden Burhaniye (köyü) mahallesi tekzip bendine kadar ıslah ediliyor. Islah çalışmasının yapıldığı bölge aynı zamanda yürüyüş yolu olacak.

DERE YATAĞI GENİŞLEYECEK

Geyve’de dereler bir bir ıslah ediliyor. Geyve Belediyesinin girişimleriyle DSİ tarafından yatırım planına alınan Karaçay Deresi’nde 9 kilometrelik bölüm ıslah edilecek. Dere yatağının genişletildiği proje sayesinde 3 yıl önce yaşanan felaketlerin tekrarlanmaması hedefleniyor. Karaçay’ın Sakarya Nehri ile buluştuğu noktadan itibaren başlayıp Burhaniye (köyü) mahallesi tekzip bendine kadar olan alanda yapılacak ıslah çalışmasında dere alanı ilçe merkezinde 21 metreye kadar genişletilecek.Proje sonrasında dere kenarında yürüyüş yolları ve oturma alanları oluşturulacak.

YENİ YÜRÜYÜŞ YOLLARI

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya projenin çok önemli bir soruna çözül olacağını belirterek “Dere ile nehrin buluştuğu noktadan itibaren 9 kilometrelik bir alanda ıslah çalışması yapılacak. Derenin ilçe merkezinde geçen kısımlarında dere yatağı genişletilecek. Islah çalışmasıyla birlikte nehirden itibaren yeni yürüyüş yolları ve oturma alanları oluşturacağız. Karaçay projesi sadece bir ıslah değil aynı zamanda yeni bir mekan olacak” dedi.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Projenin hayata geçirilmesinde Ak Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli ile Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu’nun büyük emekleri olduğunu belirten Başkan Kaya “İlçemiz için çok önemli projeye katkı veren büyüklerime teşekkür ediyorum. DSİ’nin özel hazırladığı bir projeyle ıslah gerçekleştiriliyor. 9 kilometrelik alanda ciddi bir çalışma yapılacak. Islah projemizde çalışmalar başladı .Geyvemize hayırlı olsun” dedi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

 

3871 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle