Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 20 Mayıs 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sağlık, üst Haberler, Yaşam

Geyve’de Hipertansiyon Uyarısı Yapıldı

HİPERTANSİYON UYARISI YAPILDI

Geyve İlçe Sağlık Müdürlüğü 17 Mayıs Dünya Hipertansiyon Günü kapsamında  hipertansiyon farkındalığının arttırılması ve önlenmesi için toplumsal bilinci arttırmak ve erken tanının önemini vurgulamak amacı ile etkinlik gerçekleştirildi.

Hipertansiyon anlatıldı

Geyve İlçe Sağlık Müdürlüğü sağlık personeli bu kapsamda  Geyve Aile Sağlığı Müdürlüğü önüne açtıkları stant ile eğitim ve hastaların tansiyonunu ölçerek farkındalık oluşturmaya çalıştırdılar.Ayrıca, tansiyon takibi gerekenler ile hipertansiyonda beslenme konularında bilgilendirme ve önerilerde bulundular.

Erken Tanı Önemlidir

Geyve İlçe Sağlık Müdürlüğünün sağlık personeli tarafından Hipertansiyon’un (HT) sık görülen kronik hastalıklardan olup, bir halk sağlığı sorunu olduğunu ifade ettikleri farkındalık etkinliğinde Kalp hastalıklarının, inme, böbrek hastalığı, erken ölüm ve yitimi gibi durumlarla ilişkili olduğu Hipertansiyonun önlenebilir ve tedavi edilebilir bir hastalık olduğu ayrıca Hipertansiyon olanların yaklaşık yarısının bunun farkında olmadığı ve  farkında olanlarında ancak 1/3’nün HT kontrol altında olduğu belirtildi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

1230 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle