Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 09 Haziran 2016 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet

Hazineye Ait Tarım Arazileri Satışa Çıktı

Geyve'de Hazine Arazileri Satışa Çıktı (2)Geyve’de hazine arazilerinin satışı başladı.Satış için pilot bölge seçilen Geyve’nin Eşme Mahallesi’nde satış işlemi yapılarak tapular teslim edilmeye başlandı.

Hazine arazilerinin bulunduğu ilçelerden olup, Pilot bölge olarak seçilen Geyve Eşme Mahallesi’ndeki parsellerin tapuları Sakarya Defterdarı Mustafa Ceylan, Milli Emlak Müdürü İbrahim Güler,  Geyve Mal Müdürü Serdar Suat Aytek, Milli Emlak Personeli Haluk Özcan ve Kamil Gürsoy’un katılımlarıyla hak sahiplerine teslim edildi.

Konuyla alakalı Valilik Açıklaması:

“6292 Sayılı Kanunun 12. Maddesi uyarınca ilimizde 671 adet taşınmazda 5.179.326,62 m2’lik tarım arazileri, başvuruda bulunan 1233 talepçiye satışı yapılacak olup, pilot köy seçilen İlimiz, Geyve İlçesi, Eşme Mahallesinde (Mülga Köy) ise satışa ve ilk tapuları verilmeye başlanılmıştır.

 Tarım arazilerinin satışı rayiç bedelin %50’si üzerinden ve peşin ödemelerde %20 ve yarısı peşin ödemelerde ise %10 ayrıca indirimli yapılacak olup, Faizsiz 6 yıl 12 taksit imkanı mevcuttur.

 İl genelinde yaklaşık 15 milyon TL gelir hedeflenmektedir.

6292 sayılı Kanunun yürürlüğe girdiği 24 Nisan 2012 tarihi itibariyle belediye ve mücavir alan sınırları dışında kalan ve Özel kanun kapsamında kalmayan arazilerini 31.12.2011 tarihinden önce en az 3 yıl ve halen kullanan (kiracı veya işgalcisi) veya hissedarı olan ve 26 Nisan 2015 tarihine kadar müracaat eden kişiler faydalanacaktır.

 İdarece tespit edilen hak sahiplerin satış tebligatı kendilerine ulaşılmasından itibaren en geç 3 ay içinde Ferizli İlçesi için Defterdarlık Milli Emlak Müdürlüğüne, Dış İlçelerde (Akyazı, Geyve, Hendek, Karasu, Kaynarca, Kocaali, Pamukova) ilgili Mal Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir.

Kamuoyuna duyurulur.”

4078 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle