Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 19 Haziran 2016 | Alt Haberler, Dünya, Eğitim, Geyve, Manşet, Sakarya, Sür Manşet, üst Haberler

Geyve’de Ensar Muhacir Kardeşliği Pekiştirildi.

saüde-ogrenim-goren-onrenciler-geyvede-iftarda-bulustu- (1)14 Ülkeden Öğrenci Geyve’de İftarda Buluştu.

Dünyanın değişik bölgesinden Sakarya Üniversitesinde okuyan öğrenciler Geyve İHH Derneğinin düzenlediği organizasyonda Geyve’de iftar programında bir araya geldi.

Geyve İHH derneği tarafından düzenlenen ve Sakarya Üniversitesinde öğrenim gören Mali, Mısır, Afganistan, Bosna, Tacikistan, Filipinler, Somali, Tanzanya ve Kenya’lı öğrencilerden oluşan grubun katıldığı iftar organizasyonuna Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Geyve Belediye Meclis Üyesi Selami Çolak, Eğitim Bir-sen Geyve şube Başkanı İbrahim Özkan, Udef Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Ali Akpınar ile  Sakarya Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Derneği üyelerinden oluşan grup katıldı.

Sakarya Üniversitesinde bu yıl itibariyle 102 değişik ülkeden 2500 öğrenci öğrenim görüyor. Sakarya Üniversitesi bünyesinde okuyan 14 ülkeye ait gençlere yönelik düzenlenen organizasyonda iftar sonrası yapılan sohbetlerde Geyve’nin tanıtımı yapıldı.

Geyve İHH Başkanı Yunus Emre Yüzçeler, Ensar Muhacir Kardeşliğini pekiştiriyoruz. Ülkemizde okuyan kardeşlerimiz kendilerini yanlız hissetmemeleri adına her zaman her daim yanında olduğumuz mesajını verebilmek ile soframızı paylaşmak adına bu tür organizasyonları düzenlemeye devam edeceğiz, dedi.

Program için emeği geçen  Selçuk Özel, Erdal Gökbayrak ve Ömer Karakuş’a teşekkür eden Başkan Yüzçeler,  genç kardeşlerimizle ayrı ayrı  ilgilenen Geyve Belediye Başkanımız Murat Kaya’ya teşekkür ederek şükranlarını sundu

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

2596 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve’de Ensar Muhacir Kardeşliği Pekiştirildi. için 1 yorum

  1. ömer ömer dedi ki:

    balık vermeyi, balık yemeyi değil balık tutmayı öğretmek gerek. islam alemi haçlılarca yerle bir ediliyor. biz yardımlar toplayıp yine inşa ediyoruz. sonra o haçlılar yine yıkıyor, biz yine yapıyoruz… kısır döngü.. nereye, ne zamana kadar. o sebeple, balık tutmayı öğretmek gerek, taşıma su ile değirmen döner mi? dönse de ne kadar döner? + bu tür reklamlara değil ciddi yardımları haberleştirerek reklam yapılması daha doğru olur.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle