Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 05 Eylül 2018 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Videolar, Yaşam

Geyve’de Elma Hasadı Başladı

GEYVE’de ELMA HASADI BAŞLADI

Bölgenin meyve deposu Geyve’de elma hasadı başladı.

Bereketli topraklarıyla adeta bölgenin meyve deposu olup ayva ve üzüm ile adından sıkça söz ettiren Geyve ilçesinde elma hasadı başladı.

Geyve Belediyesi tarafından patenti alınan Meşhur Geyve ayvası ve Müşküle Üzümünden sonra ilçenin tarımsal ekonomisinde üçüncü sırada yer alan elma’da hasat dönemi başladı.Sabah erken saatlerde bahçeye gelen işçiler günlük 70 TL’den çalışıyorlar.Hasat döneminde bahçelerden toplanan elmalar kasalara konularak, soğuk hava depolarına taşınıyor. Burada yıkanan ve paketlenen elmalar yurt içi ve yurt dışına gönderiliyor.

İlçede Ayva’nın değerlenmesinden sonra elma bahçelerinin kesilerek ayva fidanlıkları oluşturulduğunu belirten Üretici İlhami Güler, maliyetler çok yüksek. Üretici her gün tarlada olmasına rağmen, mazot, ilaç ve işçilik parasına çalışıyoruz. Elmanın üretim maliyeti yaklaşık 0,90 TL olmasına rağmen 1,20 TL den elmayı sattık.Bu resmen zarar. Çiftçilik her geçen gün bitiyor. Artık bu karlar ile kimse bu işi yapmak istemiyor, dedi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

1696 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle