Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 05 Mart 2016 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, üst Haberler

Değerler Eğitimi Projesi (GEDEP) başlatıldı

geyve-degerler-egitimi-projesi-baslatildi- (3)Geyve ilçesinde Kaymakamlık tarafından İlçemizdeki okullarımızda milli, manevi ve ahlaki değerlerimizi öğrencilerimize daha iyi kazandırmak amacıyla “Geyve’de Değerler Eğitimi Projesi” (GEDEP) başlatıldı.

Milli Eğitim toplantı salonunda Kaymakam İlyas Memiş’in başkanlığında Mili Eğitim Müdürü V. Aydın Bal, İlçe Müftüsü Ali Erhun ve okul müdürlerinin katılımı ile projenin tanıtım toplantısı yapıldı.

Kaymakam İlyas Memiş toplantıda yaptığı konuşmasında; projenin amacının Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında milli, manevi ve ahlaki değerlerimizi öğrencilerimize daha iyi kazandırılabilmek için; öğretmenlerimizin derslerinde değerler eğitimine ağırlık vermesi, değerler eğitimine dair kitap alım ve okutulması, konferanslar düzenlenmesi, milli tarihimizi, manevi şahsiyetlerinizi ve tarihimizde önemli yere sahip olan şehirlerimizi tanıtmaya yönelik eğitici gezilerin düzenlenmesi şeklinde olduğunu ifade etti.

Kaymakam İlyas Memiş konuşmasının devamında; günümüzde teknolojinin ve sanayinin hızla ilerlemesi, ailevi ve sosyal ilişkilerin zayıflanmasına neden olmaktadır. Bu durum milli ve manevi değerlerin önemini bir kat daha artırmaktadır. Şu unutulmamalıdır ki, terör örgütlerine katılan, ülkemizi bölmeye çalışan, uyuşturucu gibi zararlı maddeleri kullanan, toplumda hoş karşılanmayan, ahlaki değerlerden yoksun bireyler de bir zamanlar bizim okullarımızda yetişmiş öğrencilerdi. Çocuklarımızın zihinlerini bilgiyle doldurarak öğretim yaparken gönüllerini sevgiyle donatıp onların ahlaklı birer fert olarak yetişmeleri için eğitim kurumlarımızda değerler eğitimi çalışması yapılmasının oldukça önem arz ettiği görülmüş ve Kaymakamlık öncülüğünde, ilgili kuruşlar ile “İnsan Değerlidir” ilkesinden hareketle, sorumluluk alınıp çocuklarımızın milli ve manevi değerleri benimsemelerini sağlamak için böyle bir proje hazırlanmıştır.

Kaymakam İlyas Memiş konuşmasının son bölümünde insanların daha iyi yetişmesi, milli, manevi ve ahlaki değerlere sahip olarak topluma kazandırılması açısından okullardaki eğitim ve öğretimin önemli olduğunu, ülkemizin daha huzurlu ve toplumumuzun daha bilinçli olmasının ancak bu değerlere sahip olarak yetişmiş nesil ile mümkün olacağını ifade ederek, proje ortakları olan İlçe Belediye Başkanlığına ve İlçe Müftülüğüne vereceği destekten dolayı teşekkür etti ve projenin ilçemize hayırlı olmasını diledi.

Kaymakamlık öncülüğünde, İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü, Geyve Belediye Başkanlığı ve Geyve İlçe Müftülüğü’nün proje ortağı olduğu Geyve’de Değerler Eğitimi Projesi” (GEDEP) dört bölümden oluşmaktadır;

Birinci bölüm, öğretmenlerin ders içi ve ders dışı zamanlarda değerler eğitimini kazandırma çalışmaları,

İkinci bölüm, milli ve manevi şahsiyetlerin kitaplarını, eksik olanların tedarik edilerek, öğrencilerimizin okumasının sağlanması,

Üçüncü bölüm, toplumda değerler eğitimi konusunda öne çıkan yazar ve eğitmenlerin konferans vermesi,

Döndüncü bölüm, İlçede başarılı olan, ilçede yapılan yarışmalarda dereceye giren, proje kapsamında daha çok kitap okuyan öğrencilerin milli, manevi, tarihi ve kültürel alanda öne çıkan şehir ve mekanlara ziyaretlerin yapılması.

Namık CİHAN-Geyvemedya.com

2546 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle