Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 02 Haziran 2018 | Alt Haberler, Fotoğraflar, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Videolar, Yaşam

Geyve’de Coşkulu İftar

Geyve Belediyesi’nin ilçe meydanında düzenlediği iftar yoğun katılımla gerçekleşti.

Aşırı yoğunluk nedeniyle zaman zaman izdihamın yaşandığı iftar programına AK Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, Milletvekili Adayı Ekrem Yüce, İyi Parti Milletvekili Adayı Mehmet Kır, AK Parti Geyve İlçe Başkanı Abdullah Özdemir, Geyve Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Pınar, APEK Başkanı Sebahattin Karasakal, STK temsilcileri ve 8 binden fazla vatandaş katıldı. Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya iftara katılan vatandaşlarla tek tek ilgilendi.

Geyve’de hizmet vermekte olan lokantalar tarafından hazırlanan yemekler 12 stanttan bayan-erkek 250 garson tarafından halka dağıtıldı.

Geyve Cumhuriyet Meydanına kurulan iftar sofralarında 8 binden fazla vatandaş aynı anda oruç açmanın hazzını yaşadı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile Ramazan’ın maneviyatını yaşayan binler bolluk ve bereket ayında buluşmaktan mutlu oldular. Aşırı yoğunluktan zaman zaman izdihamın yaşandığı Geyve’de vatandaşlar aynı sofralarda buluşup oruç açmanın mutluluğunu yaşadı. Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, AK Parti Sakarya Milletvekili Adayı Ekrem Yüce ve Milletvekili Şaban Dişli iftara katılan vatandaşlara birer konuşma yaptılar.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya davetlerine icabet edip iftara katılanlara teşekkür ederek “Ramazan ayı paylaşmanın, dayanışmanın zirve yaptığı aydır. Ramazan ayı, nefsi terbiye etmenin yanı sıra, yardımlaşma ve dayanışma ayıdır. Rabbime şükürler olsun ki sizlerle aynı sofralarda iftar açmak nasip oldu. İlçemizde yaşanan bu tablo bizim birlikteliğimizin, kenetlenmemizin göstergesidir. Birlikteliğimiz daim olsun” derken Milletvekili Adayı Ekrem Yüce seçimlerde destek istediği konuşmasında İslam coğrafyasında yaşanan olayların çözümü için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın güçlü bir destekle görevini sürdürmesi gerektiğine vurgu yaptı.

AK Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli “Mübarek Ramazan ayı, ihtiyacını duyduğumuz anlayış, yardımlaşma, bir arada huzur içinde yaşayabileceğimizi görebilmemiz açısından ve etrafımızda yaşanan sıkıntıların, dostluk kardeşlik duygusu ile ortadan kaldırılabilmesi için bir fırsattır. Irkı, dili, dini ne olursa olsun insanlara yaklaşabilmek, zengin-fakir; genç-yaşlı demeden aynı sofraya oturmak, aynı saflarda durmak, sonsuz nimetlerle var edilmiş dünyamızda herkesin eşit olduğuna inanmak, bizim dinimizin gereğidir. Bu iklimde asıl olan aç ve susuz kalmak değil, Allah’ın rızasını kazanmak uğruna açlığa ve susuzluğa razı olabilmektir” dedi

İftar programından sonra Ramazan-ı Şerif eğlenceleri başladı.

Geyve Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen Ramazan şenliği bölümünde:  “Hacivat-Karagöz, Palyaço gösterileri, Çocuk yarışmaları, Aşuk-Maşuk, Keloğlan, Nasrettin Hoca, İbiş-Memiş, Disney karakterleri, Çoçuk mini disco, Ateşbaz Şhov gösterileri yer alırken programlarda çocuklara  Pamuk şekeri ve allı güllü macunu ikramı yapıldı.

Namık CİHAN-Geyvemedya.com

 

7916 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve’de Coşkulu İftar için 2 Yorum

  1. DOĞRUCU dedi ki:

    yemek yiyenler için çokulu aç kalanlar için ise tam bir fiyasko idi büyükşehir yaparken ikinciye yiyen vatandaş arar oldu eski iftarları organiasyon kötü yemek yok kötü çorbayla su ile iftarı yaptık

  2. isimsiz isim dedi ki:

    hiç mi yorum yapan olmadı olumlu ya da olumsuz gerçekleri paylaşmak bu kadar mı zor

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle