Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 03 Haziran 2019 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Geyve’de Çarşı Pazar’da Bayram Hareketliliği

ÇARŞI PAZARDA BAYRAM HAREKETLİLİĞİ

Arefe günü çarşı pazarda Bayram yoğunluğu yaşanıyor.

Ramazan Ayı’nın sona yaklaşmasıyla yarın sabahki bayram namazından sonra idrak edeceğimiz ‘Ramazan Bayramı öncesi, Geyve’de alışveriş yoğunluğu yaşanıyor.Bu hareketlilik bayram üstü esnafın yüzünü güldürdü.

SON SAHUR VE SON TERAVİH BİTTİ

Dün gece itibarıyla Ramazan Ayı’nın motifleri olan Teravih namazı ve sahurun da idrak edilmesiyle şehri bayram heyecanı sardı, bayrama bir gün kala vatandaşlarda alışveriş telaşı başladı. Halk, son hazırlıklarını yapmak için çarşının yolunu tuttu.

Her bütçeye uygun malzemelerin yer aldığı çarşı tezgahları adeta şenlik alanına dönüştü.Dükkanlarda ve sergilerde çocuklarına bayramlık alan büyüklerin aceleci davranışları ve çocukların yüzlerindeki mutluluk ifadesi dikkat çekti.Sunulan tezgahlardaki şeker ve şekerleme çeşitleri ve uygun fiyatlar vatandaşlara tercih imkanı sağladı. Hele hele manavlardaki meyve bolluğu, üzerinde yaşadığımız bereketli toprakların kıymetini daha iyi anlamamız için birer örnek adeta.

Araç trafiğinin de had safhada olduğu ilçe merkezinde yoğunluğun gece geç saatlere kadar sürmesi bekleniyor. Esnafların yüzünü güldüren bayram alışverişi sıkı pazarlıklar ile sürüyor. Geyve ve köylerinden birçok vatandaş bayramlıkları Yöremizin dışından almayıp gelirin Geyvemizde kalmasını sağlıyorlar.

Çarşı esnafı da yoğunluğun akşama doğru giderek artmasını beklediklerini söyledi.

Erdinç TUNA-geyvemedya.com

2184 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle