Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 13 Mart 2015 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Yaşam

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİMİZ DUALARLA ANILDI

geyve-muftulugu-cannakale-zaferi-100. yil-donumu-kuranı-kerim-okundu- (12)Sakarya’nın Geyve ilçesinde Çanakkale Şehitleri için mevlit programı düzenlendi.

İlçe Müftülüğü’nce Geyve Merkez Sinanbey Camiinde yapılan programda Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından mevlid-i şerif ve ilahiler okundu, Çanakkale Savaşı’nda hayatını kaybedenler için dualar yapıldı.

İlçe Müftüsü Ali Erhun; programla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Çanakkale Savaşı’nda şehit olan tüm askerlerimize vefa borcumuzu, teşekkürümüzü, dualarımızı sunmak için tüm şehitlerimizin ruhuna camilerimizde hatim okuduk. . Çanakkale Savaşı, ecdadımızın bir an bile tereddüt etmeden canının ortaya koyarak dünyanın bugüne kadar görmediği belki de bir daha göremeyeceği, yüce cihat duygusu ile cennetteki makamını görüp ölüme gülerek gittiği bir savaştır. Eğer aziz milletimiz Çanakkale savaşını eğer ki kaybetmiş olsa idi, bugün bu İstiklal Savaşı ve İstiklal Marşı’ndan bahsedemezdik. Bugün huzur içinde yaşıyorsak bunu Çanakkale şehitlerimize ve o ruha borçluyuz. Biz de Geyve Müftülüğü olarak,  Geyve halkı ile beraber Sinanbey Camii’nde hatmi şerif okuttuk. Tüm şehitlerimize bir kez daha Allah rahmet diliyorum” dedi.

İlçe Müftüsü Ali Erhun’un yanı sıra küçük, büyük çok sayıda vatandaşın ilgi gösterdiği programın sonunda pilav, ayran ikramında bulunuldu.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

1512 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle