Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 01 Nisan 2016 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sür Manşet

BOMBALI ARAÇ İDDİASI ASPARAGAS ÇIKTI

GEYVE-EMNİYETİ-BOMBALİ-ARAC-İDDİASİ-Sosyal medyada ve halk arasında konuşulan sürekli paylaşılan, Geyve’de bomba yüklü araç yakalandı yalanı vatandaşlar arasında paniğe neden olurken, bu paylaşımların yalan olduğu öğrenildi.

Son zamanda terör olaylarının artması üzerine bomba patladı, bombalı araç durduruldu, bombalı araç takip ediliyor gibi dedikodular yoğun şekilde yaşanırken, Bugün Geyve’de yaşanan olay vatandaşın artık her şeye şüpheyle baktığını gösterdi.

Geyve ilçe merkezinde bugün Cumhuriyet Meydanında emniyet kuvvetlerince bombalı araç sürücüsüyle birlikte yakalandı iddiası bir anda tüm sosyal medyayı sardı.

SOSYAL MEDYAYI SARDI

Cumhuriyet Meydanında yaşanan olayın bu iddialarla alakası yoktu. Yaşanan olayda Emniyet Kuvvetlerince durdurulup kontrol esnasında araç sürücüsünün kimlik ve ruhsat verme konusunda direnmesi sonucu yapılan operasyonda şahsın yakalandığı ve sorgusunda başka bir suçtan arandığı tesbit edildi. Bu yaşanan panik anları ile sonrasında şahsın yakalanıp, aracının da çekiciyle Cumhuriyet Meydanından alınmasını gören vatandaşların bombalı araç ve sürücüsü yakalandı diye dedikodu çıkarmasına neden oldu

DEDİKODULAR TERÖRİZME HİZMET EDİYOR

Bu dedikoduların büyük çoğunluğu facebook, twetter ve instegram gibi sitelerden yapılırken yetkililer bu şekilde asılsız paylaşımların da suç olduğunu belirtiyorlar.

EMNİYET UYARDI

İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, ülkenin maruz kaldığı terör olayları karşısında kent merkezi ve ilçelerinde güvenlik tedbirlerinin en üst seviyede alındığı ifade edilirken, bu paylaşımların ve dedikoduların gerçeği yansıtmadığı ve paylaşımları yapanlar hakkında soruşturma açılacağı kaydedildi.

“İlimiz ve ilçemizde terör olayları gerçekleşeceği, ilçemizde canlı bombalar ve araçlar bulunduğu şeklinde sosyal medyadan haberler yayıldığını tespit etmiş bulunuyoruz. Bu haberlerin hiçbirisinin gerçekle ilgisi bulunmamakta ve dedikodu mahiyetindedir. Halkımızın korku ve panik içerisinde bulunmasını gerektirecek hiçbir somut emare yoktur. Bu konuda emniyet ve kaymakamlıkça yapılacak açıklamaların dışındaki haber ve söylentilere itibar edilmemesi rica edildi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

 

2223 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle