Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 13 Mart 2016 | Alt Haberler, Fotoğraflar, Geyve, Manşet, Spor, Sür Manşet, üst Haberler, Videolar, Yaşam

“Geyve’de Bisiklet Keyfi…”

geyve-bisiklet-gezisi- (12)Geyve Kaymakamlığı öncülüğünde, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünce “SAĞLIK İÇİN BİSİKLETİ SEÇİN ” sloganı ile Bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması ve bisiklet branşının tanıtılması amacıyla organize edilen “Bisiklet Halk Gezisi “ne ilgi yoğun oldu.

Elvan Bey İmareti‘n den başlayıp, hastane önünden dönülerek tekrar Elvan Bey imareti önünde sona eren bisiklet gezisine farklı yaşlardan 120 bisiklet sever katıldı. Sakarya İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Fatih Çelikel ve Sakarya Bisiklet Federasyonu Üyeleri de etkinliğe gelerek destek verdi.

Etkinliğe; İlçe Kaymakamı İlyas Memiş, Belediye Başkanı Murat Kaya ve protokol üyeleri de katıldı.

Etkinlik öncesinde ki konuşmalarında;

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya konuşmasında : “Sosyal Faaliyetlerimiz kapsamında bisiklet gezisi var. İlçemizde yeni göreve başlayan Gençlik ve Spor Müdürümüz ile bu tür faaliyetler daha sık yapmaya başladık. Belediye olarak bu tür sosyal faaliyetlere katkı sağlamaya, halkımız ile beraber olmaya çalışıyoruz. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyor ve saygılar sunuyorum. ” Dedi.

İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Fatih Çelikel konuşmasında: “İlimizde sayın valimizin önderliğinde, bisiklet kullanımının yaygınlaşması için tüm ilçelerimizde bisiklet turları yapılmasını kararlaştırdık. Bunun başlangıcının da Geyve İlçemizde yapılmasına karar verdik. Daha önce de ilçede bir bisiklet organizasyonu yapıldı. Daha renkli geçeceğini düşündük ve bunda da yanılmadık. Bisikletin sevdirilmesinde katkılarından dolayı sayın kaymakamımıza ve belediye başkanımıza, katılan tüm çocuklarımıza ve ailelerine teşekkür ediyorum.” Dedi.

Geyve Kaymakamı İlyas Memiş konuşmasında: “İlçemizde de, Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan bisikleti sevdirme kampanyaları çerçevesinde halk bisiklet gezisi yapılacak. İnşallah bu etkinlikler bundan sonrada devam edecek. Çağımızın en büyük sorunlarından birisi de sağlıksız yaşam alanlarıdır. Başta obezite olmak üzere ilçemizde de bu alanda ciddi sıkıntılar yaşanmakta. Bu konuda bisikletin özendirilmesi de çok önemli. İnşallah yapılacak bu etkinlikte bu amaca hizmet etmiş olur. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.” Dedi.

7’den 70’e yoğun bir katılımın yaşandığı, renkli görüntülere sahne olan Bisiklet Turu Geyve şehir merkezinde 2 km’lik bir parkurda yapıldıktan sonra protokol tarafından katılımcılara çeşitli hediyelerin verilmesiyle birlikte sona erdi.

Namık Cihan/Geyvemedya.com

geyve-bisiklet-gezisi- (24)

3031 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle