Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 11 Şubat 2019 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, üst Haberler

Geyve’de Beslenme Dostu Okul Programı Anlatıldı

Geyve ilçesinde Okul Müdürlerine “Beslenme Dostu Okul Programı” Anlatıldı

Türkiye genelinde İl Sağlık Müdürlükleri ve Milli Eğitim Müdürlüklerinin ortak çalışmalarıyla hazırlanan “Beslenme Dostu Okullar Projesi” Geyve’de ki tüm okul müdürlerine anlatıldı.

İlçe Sağlık Müdürlüğündeki görevliler tarafından anlatılan programda, okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın artırılması ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul sağlığının daha iyi düzeylere çıkarılmasının hedeflenildiğine vurgu yapıldı. Öğrencilere sağlıklı beslenmek için örnek teşkil edecek ortam ve imkan sunan ve eğitimlerini bu yönde destekleyen okullara ” Beslenme Dostu Okul Sertifikası” verileceğine de değinilen eğitimde, örnek bir “Beslenme Dostu Okul Dosyası” okul müdürlerince incelendi.

Okul müdürleri proje kapsamında, İl ve İlçe Sağlık Müdürlüklerinden “Okullarda Obezite ile Mücadelede Yeterli ve Dengeli Beslenme ve Düzenli Fiziksel Aktivite Alışkanlığının Kazandırılması” gibi konularda eğitim talep edebilecektir.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

633 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle