Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 12 Mayıs 2015 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, Sakarya, Siyaset, Yaşam

KAYA; ADIM ATMADIK KÖY MAHALLE BIRAKMIYOR.

geyve-sehren-gunhoslar-gunduzler-mahallesi-hayir-pilavi- (2)Ak Parti Milletvekili adayı Recep Hacıeyüpoğlu hafta sonunda Geyvelilerin düğün ve hayır pilavlarına misafir oldu.

Geyve ilçesinde baharın gelmesiyle birlikte düğün ve  hayır pilavı geleneği başladı.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya beraberinde Ak Parti Milletvekili adayı Recep Hacıeyüpoğlu, Belediye Meclis Üyeleri, Ak Parti İlçe Yönetim Üyeleri ve Ak Parti İlçe Gençlik Kolları ile birlikte düğün ve hayır pilavlarına iştirak ederek, deyim yerindeyse adım atmadık köy, mahalle bırakmadı.

Yoğun ve Sıcak İlgi

Geyveli hemşerilerinin iyi gününde, kötü günlerinde her daim yanlarında olmaya çalışan Belediye Başkanı Murat Kaya Milletvekili adayı recep Hacıeyüpoğlu ile birlikte ilçe merkezi ve köylerdeki düğünlere katıldı. Her gittiği yerde sıcak ilgi ile karşılaşan Başkan Kaya çoçuklarla, yaşlı amcalarla hasbihal de bulunurken, bugüne özel tüm annelerimiz ile selamlaşarak onların Anneler Gününü kutladı.

Kaya, Pilava Kepçe salladı

Geyve ilçesinde yıllardır süre gelen hayır pilavı geleneği bu yılda Şehren ve Günhoşlar Gündüzler mahallesi ile başladı.Geyve Şehren ile Günhoşlar Köyü Gündüzler mahallesinde  hayır pilavı yoğun katılım ile gerçekleştirildi.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’nın kazana kepçe salladığı hayır pilavında Ak Parti Milletvekili adayı Recep Hacıeyüpoğlu pehlivanlığa soyundu.

geyve-sehren-gunduzler-hayir-pilavi-

Hacıeyüpoğlu Pehlivanlığa Soyundu.

Ak Parti Milletvekili adayı Recep Hacıeyüpoğlu’nun misafir olduğu Şehren ve Gündüzler Mahallesindeki hayır pilavlarında kazanlarca pilav, okunan Kuran-ı kerim ve yapılan duaların ardından gelen misafirlere ikram edildi.

Hıdrellez mekanında yapılan güreşlerde güreşçilerin kıyasıya rekabetine dayanamayan Ak Parti Milletvekili adayı Recep Hacıeyüpoğlu bir ara er meydanına çıkarak güreşçi ile birbirlerine el ense çekti. Hacıeyüpoğlu yıllardır süre gelen bu anane ve kültür’ün devam etmesinin çok memnun edici olduğunu belirterek güreşçilere başarılar diledi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

2727 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle